Ooperipäevad avab algupärandi ettekanne

Saaremaa ooperipäevad avab esmaspäeval Eesti algupärandi ainukordne ettekanne.

Esmakordselt ooperipäevade üheksa-aastase ajaloo jooksul otsustasid korraldajad avada festivali esietendusega ooperimaja suures saalis. Ülo Kriguli ooperi “Luigeluulinn” (“Swan Bone City”) aluseks on samanimeline teos sopranile ja orkestrile, mis on pärjatud Eesti Muusika Päevade heliloojapreemia ja Monaco prints Pierre´i fondi kompositsioonipreemiaga.

Helilooja soovil ei ole peaosades mitte ainult ooperilauljad, vaid ka erinevate laulukoolide esindajad Iiris Vesik, Helen Lepalaan ja Marius Peterson, lisaks Eesti Filharmoonia kammerkoor ja Tallinna kammerorkester. Lavastaja on Marianne Kõrver ja dirigent Risto Joost. Praegu teadaolevalt on esmaspäevane 25. juuli esietendus ooperi ainus, eksklusiivne ettekanne.

Kolmapäeval jõuab Saaremaale tänavuste ooperipäevade peakülaline Wrocławi ooperiteater. Poola aktiivseim ja Operabase’i andmetel maailmas aastase etenduste arvu poolest 16. kohal olev teater toob kaasa ooperiklassikasse kuuluvad Bizet’ “Pärlipüüdjad”, Verdi “Othello” ja poola klassika – Karel Szymanowski ooperi “Kuningas Roger”. Lisaks on kavas ülimenukad Alexela ooperigala ja lastegala. Suure saali etendused on enamikus välja müüdud, saada on veel üksikuid lisakohti.

Eesti Kontserdi juhi Jüri Leiteni kinnitusel ei maksa arvata, et üheksandat korda toimuvad ooperipäevad on langenud rutiini turvalisse voolusängi. “Mis siis on sel aastal uut ooperipäevadel? Kui välja arvata varem mängitud Verdi “Othello” ja traditsiooniline ooperigala, siis kõik muu ongi uus. Uue eesti ooperi maailmaesiettekanne, esimest korda Eestis Bizet’ “Pärlipüüdjad” ja Szymanowski “Kuningas Roger”, esimest korda Eestis Wrocławi ooperiteater. Ooperipäevade visuaalne külg on uuenenud ja isegi Opera Royali solistid on Eestis esmakordselt,” rääkis Leiten.

Tänavuste ooperipäevade avamisel, 25. juulil kirjutatakse alla koostööleping 2017. aasta ooperipäevade peakülalise, Saksa Theater Krefeld Mön­chengladbachi muusikajuhi Mihkel Kütsoniga. Samal päeval kell 12 algab järgmise aasta ooperipäevade piletite eelmüük.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 265 korda, sh täna 1)