Juhid eiravad märke

OLGEM TÄHELEPANELIKUD: Hetkel ollakse ehitustöödega linnast pooleteise kilomeetri kaugusel. MAANUS MASING

OLGEM TÄHELEPANELIKUD: Hetkel ollakse ehitustöödega linnast pooleteise kilomeetri kaugusel.
MAANUS MASING

Kuressaare–Kuivastu maantee ehitustöid takistavad oluliselt autojuhid, kes eiravad ümbersõidule suunavaid liiklusmärke.

ainar viires“Suurema osa tööajast peab tegelema liikluskorraldusega,” sõnas P.P. Ehitusjärelevalve OÜ objektijuht Ainar Viires (pildil) kolm päeva kestnud tööde kohta. “Kui küsida autojuhtidelt, kuidas sa, kullake, siia said, öeldakse, et ei ole märki näinud,” lisas ta.

Viirese sõnul on liikluskorraldus ja -märgid seatud täpselt nii, nagu seadus ette näeb, kuid autojuhtide tähelepanematuse tõttu tuleb neid pidevalt ära ajada kohast, kus nad olema ei peaks. Sellega lõhuvad autojuhid nii oma autosid kui on ka jalus ehitusjärelevalvet tegevatel masinatel.

Põhiliselt eiratakse õigele rajale suunavaid märke. Samuti stoppmärke, enne mida tuleb liiklust reguleeriva foori juures seisma jääda. Probleem on iga päev uue koha peal ja autojuhtidega “kaklemist” alustatakse Viirese sõnul kohe hommikul.

“See kulutab meie aega ja tekitab autojuhtidele väga liiklusohtlikke olukordi,” nentis Viires. Selline autode tropp tekitab maanteel liiklusummikuid, mis omakorda häirivad fooride süsteemi. Viires usub oma sõnul, et autojuhid on tahtmatult hooletud, kuid ta lisas, et muidugi on igasugu juhte olemas. Objektijuht palub kõigilt liiklejatelt tähelepanelikku suhtumist ja liikluseeskirjadest kinnipidamist.

Ainar Viires ütles, et politsei poole ei ole nad seni pöördunud, kuid probleemi jätkumisel tehakse seda kindlasti.

Pahatahtlikult tegutsetakse Viirese sõnul aga Pihtla ümbersõidul, kus n-ö näpitakse teed näitavaid suunavaid märke. “Hommikuti ja õhtuti tuleb märgid ikka üle käia ja õigeks keerata,” sõnas Viires ja lisas, et informatsioon neil märkidel on autojuhtidele väga oluline.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 343 korda, sh täna 1)