Raigo Reimal ja Magnus Lepp Rally Estonial oma klassis neljandad

Auto24 Rally Estonial 2WD-klassis neljanda koha saanud Raigo Reimal ja Magnus Lepp oma tulemusega rahule ei jäänud.

“Ilmselgelt ei olnud see tulemus, mille peale me sõitma läksime, ja ootused olid ikkagi veidi suuremad,” tunnistas VW Golfil kihutanud Raigo Reimal. “Terve nädalavahetuse vaevasid meid igal katsel probleemid ülekuumenenud mootoriga, mis sundis ikkagi üsna tagasi hoidma, eriti pikkadel katsetel. Ja oma sõiduga ei saanud ka päris rahul olla, aga iga katsega läks paremaks,” selgitas Reimal.

Kolmandal katsel kahjustasid mehed ühel hüppel maandudes oma autot, mille tõttu oldi sunnitud 11 minutit autot remontima ja pärast seda ei olnud enam midagi püüda.

“Võtsime oma tempo ja üritasime autot säästa nii palju kui võimalik, et saaksime kõik katsed läbitud,” rääkis Reimal. “Kuna see oli mulle esimene kord sõita suvel Lõuna-Eestis, siis saime tulevikuks sõidu osas korraliku kooli ja nägime, et kui tahta sellistel teedel kiire olla, peame sealse kandi teedel omajagu vaeva nägema oma legendiga, mis praegu ei olnud kõige parem, kuna meil puuduvad üldiselt kogemused sellistel teedel. Iseenesest oli ralli väga huvitav ja nauditav.”

ERC-klassis võistelnud Kenneth Sepp ja Tanel Kasesalu olid oma Ford Fiesta purunemise tõttu sunnitud teisel päeval katkestama, kuid pühapäeval jätkati superralli-süsteemis, et kogemusi koguda.

“Kuna tegemist oli Euroopa etapiga ja seda sarja me sel aastal ei sõida, siis oli selleaastane Rally Estonia rohkem treeningeesmärgiga,” rääkis Kenneth Sepp, kelle sõnul oli ralli algus paljulubav. Sõideti võidu Ken Torniga, kuid kahjuks sõitsid saarlastest konkurendid rajalt välja ja sellega see heitlus ka lõppes. Samal ajal tahtsid Sepp ja Kasesalu proovida erinevaid seadeid, et saada võimalikult palju kogemusi sellistel kiiretel teedel sõitmiseks. Kahjuks purunes nende Ford Fiestal teise päeva kaheksandal katsel pooltelg ja võidusõit tuli pooleli jätta. Auto saadi siiski korda ja jätkati superralli reeglite järgi. See tähendas 7-minutilist ajalisa ja kukutas saarlased Top20-st välja.

Ott Tänak sõitis kaasa Elva linnakatse ja tegi seda mitte ralliauto, vaid kiiresti populaarsust koguva krossikardiga.

Auto24 Rally Estonia võitis lätlane Ralfs Sirmacis (Škoda Fabia R5) poolaka Kajetan Kajetanowiczi (Ford Fiesta R5) ja Rainer Ausi (Mitsubishi Lancer EVO 9) ees. Pikalt võistlust juhtinud venelane Aleksei Lukjanuk (Ford Fiesta R5) lõhkus eelviimasel katsel trampliinil oma auto ja katkestas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 232 korda, sh täna 1)