KG saab kaks hiina keele õpetajat

Kuressaare gümnaasiumis alustab uuest õppeaastast tööd kaks hiina keele õpetajat.

“Sellest sügisest õpetatakse Kuressaares hiina keelt koostöös Tallinna ülikooli Konfutsiuse instituudiga. Õpetajad on juba välja valitud, kuid praegu käib asjaajamine uute õpetajate Eestisse saabumiseks. Tavapäraselt jõuavad õpetajad Eestisse augusti teises pooles ja alustavad tööd septembrist,” ütles Tallinna ülikooli Konfutsiuse instituudi direktor Mikk Kasesalk BNS-ile.

“Kaht õpetajat on meil sel aastal vaja juba seepärast, et esimene grupp, kes on hiina keelt õppinud teise võõrkeelena alates kuuendast klassist, lõpetas 9. klassi. See tähendab, et gümnaasiumiastmes on esimest korda võimalik õpetada hiina keelt kahel tasemel – algajatele ja edasijõudnutele,” selgitas Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik.

Tema sõnul õpib Kuressaare gümnaasiumis 6.–9. klassini igas lennus üks grupp hiina keelt ning gümnaasiumiastmes on igas lennus kaks gruppi, vahendas ERR.

“Ka sel aastal kümnendasse klassi astunud sajast õpilasest valis kolmandaks võõrkeeleks hiina keele 30 õpilast,” lisas Varik.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 252 korda, sh täna 1)