Tiina Oleski asendaja selgub eeloleval nädalal

Leisi vallavolikogu sel nädalal tagasiastumisavalduse esitanud esimehe Tiina Oleski asendusliige selgub suure tõenäosusega eeloleva nädala alguses. Samas on vald sattunud aga olukorda, et asendusliikmeid kipub nappima ja seda ajal, mil uute korraliste valimisteni on jäänud enam kui aasta.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ei osanud eile veel öelda, kes viimastel valimistel osalenud kandidaatidest võiks Oleski asemel volikokku tulla. “Asendusliikme kinnitab valla valimiskomisjon ja minu teada käivad ses küsimuses praegu läbirääkimised,” märkis ta. “Asendusliige võib tulla ka teisest nimekirjast,” jätkas Mõtlep. “Ta ei pea ilmtingimata tulema valimisliidu Leisi Koduvald nimekirjast, mille koosseisus Tiina Olesk 2013. aasta sügisel toimunud valimistel kandideeris.”

Sama kinnitas ka Leisi vallavolikogu aseesimees Aile Nau, kes kolm aastat tagasi kandideeris Eesti Keskerakonna nimekirjas. Nau lisas, et algselt oli vallavolikogu järgmine istung kavandatud 18. juulile. “Kuna Tiina Olesk teatas aga ootamatult oma tagasiastumisest, siis lükkus ka volikogu istung nädala võrra edasi,” rääkis ta. “Loodame, et hiljemalt kolmapäevaks on asendusliige selgunud, sest istungi materjalid tuleb volikoguliikmetele välja jagada vähemalt neli päeva varem.”

Juba möödunud aastal kirjutasid kohalikud lehed suve lõpus, et Leisi vallas on volikogu asendusliikmete pink tühjaks jäämas. Näiteks kui augustikuu viimasel päeval esitas volikogust lahkumiseks avalduse Koduvald Leisi nimekirjas kandideerinud Tuuli Pärtel, tuli asendusliige võtta hoopiski Keskerakonna nimekirjast.

“Meil olid seal lahkarvamused ja tundus, et ei ole võimalik Leisi valda niimoodi arendada, nagu meie seda nägime,” põhjendas Tuuli Pärtel volikogust lahkumist läinud aasta septembri alguses Saarte Häälele antud intervjuus.

Ta leidis toona, et ühtset valla arendamist ei toimu. “Printisin volikogule viimaseks istungiks välja meie valimislubadused, millest üldjuhul midagi täidetud ei ole,” tõdes Pärtel.

Möödunud aasta oli Leisi võimuladvikus üldse üks suur vangerduste aasta. Lisaks Tuuli Pärtelile lahkusid volikogust veel Aire Kurs ja Priit Nurk. Volikoguliikme volitused peatas aga pooleks aastaks Andrus Kandima.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 329 korda, sh täna 1)