Merikotka kinnistule ainus pakkumine Tullio Libliku firmalt (2)

Tullio Liblik

Tullio Liblik

Kuressaare linnavalitsuse korraldatud enampakkumisele Merikotka 1 kinnistu hoonestusõigusega koormamiseks laekus tähtajaks üks pakkumine OÜ-lt Tulik Invest.

Linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu sõnul kinnitab linnavalitsus enampakkumise tulemuse järgmise nädala istungil.

Tulik Investi juhatuse liige Tullio Liblik ütles Saarte Häälele, et kõigepealt proovitakse formaalse poolega edasi minna. “Linnavalitsus teeb oma otsuse, pärast seda saame notariaalselt ära vormistada,” lisas ta. Seejärel on kavas korraldada arhitektuurikonkurss. Nimelt on Liblikul plaanis rajada Tuulte Roosi kaubanduskeskus, kus oleks ka kohvik ja spordikeskus. Saarte Hääl on varem avaldanud ka Merikotka keskuse eskiisi. Liblik märkis aga, et too eskiis oli töövahend, et keskuse mahtusid paremini ette kujutada. “Ootame (arhitektuurikonkursilt – toim) veelgi paremat tulemust,” kinnitas ettevõtja.

Libliku sõnul asutakse läbi rääkima ka oluliste rentnikega. Aprillis kirjutas Saarte Hääl, et läbirääkimised käivad ka kaubandus- ja spordikeskuse võimalike operaatoritega. Liblik ütles, et sellest, kes need partnerid olla võiksid, on täna veel vara rääkida.

Hoonestusõiguse tähtaeg on kümme aastat ja aastatasu algsuurus enampakkumisel oli 1,23 eurot ruutmeetri kohta. Kinnistu pindala on 8234 ruutmeetrit. Tegemist on 90% ulatuses ärimaaga ja 10% ulatuses transpordimaaga. Kavandatava hoone maksimaalne kõrgus on detailplaneeringu järgi 8 meetrit ja pinna suurus 2250 ruutmeetrit.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 107 korda, sh täna 1)