Laimjalas saab filme nautida

Juba kolmandat aastat leiab Laimjalas aset üritus nimega LLÖÖFF ehk siis pika nimega Laimjala Lühikeste Ööde filmifestival.

“Tegemist on öise vabaõhukinoga, kuhu inimesed saavad tulla telkide ja autodega. Vaatajad saavad ennast telkidega ekraani ette sisse seada, filmi vaadata ja piknikut pidada,” selgitas korraldaja Mikk Rand. Ta mainis, et suurt reklaami ei ole tehtud, sest tahetakse, et asjad kulgeksid rahulikult ja omasoodu. Ta ise nimetab üritust ka “telgin-kinoks”.

Rand tõi paralleele ka rokk-kontserdiga: “Üritus peaks siis välja nägema nii, et vaatad-suhtled-vaatad jälle. Lisaks filmidele on siinkohal hästi oluline ka kommunikatsioon ja õhkkond. Siis tekib selline kena mugav olemine,” rääkis korraldaja.

LLÖÖFF kestab 4.-6. augustini ning näha saab erinevaid lühifilme. Filmid kestavad keskeltläbi poolteist tundi ning filmivalik on suuresti Ranna enda kokku pandud. Ta märkis, et eelmisel aastal oli kavas ka pikemaid dokumentaalfilme, kuid tänavu nendele eriti rõhku ei panda. “Praegu paneme rõhku ikkagi lühifilmidele ning küll siis aastate jooksul jõuab programmi veel üle vaadata ja vajadusel arendada.”

Sel aastal on Ranna sõnul lihtne, kuna toetutakse ajaloole. Kõigepealt on tänavu mööda Eestit ja muud maailma tiirutava nosuninaga filmiauto Kinobuss 15. juubeliaasta, lisaks saab viis aastat filmitalgutest ning sel aastal tähistab 85. sünnipäeva Eesti animatsioon.

Üritusega alustades pani Mikk Rand kohe paika, et väga maailmavaluliseks festivaliga ei minda. “Tahan rõhutada, et filmid on valitud sellised, milles oleks ka mingit särtsu ja huumorit. See ei tähenda, et kõik peavad olema naljafilmid ning kõik ei ole ka, sest pole mõtet poolteist tundi ka ainult huumorit vaadata,” rääkis ta. Näidatakse nii dokumentaale kui ka mängu- ja animafilme, nii uusi kui vanu. Programm ei ole tema sõnul ka emotsionaalselt liiga kurnav, et üritus ikka helget tooni hoiaks.

Eelnevate aastate kohta ütles korraldaja, et möödunud aastal oli ühel päeval kohal umbes 100–150 inimest. Samas mainis ta, et publiku rohkus ei ole olnud eesmärk ning praegu alles tekitatakse sobivat keskkonda ning üritus jõuab ise õigete inimesteni.

Kristina Kretova

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 337 korda, sh täna 1)