Lilleküla rahvas vaidleb Lääne-Saare vallaga (11)

Kudjapel asuva Lilleküla asumi ühe osa inimesed nõuavad vallalt liiklusskeemi parandamist, kuna nende sõnul toimub asumis kihutamine ning sealt väljasõit on ohtlik.

Peamiselt Mündi ja Nõmme tänava elanike allkirjadega on valda jõudnud juba kaks pöördumist, asja on arutatud ka ühise laua taga, kuid elanikud pole lahendustega rahul.

Asja teeb keerulisemaks ka see, et osa Lillekülast asub Kuressaare linnas ja osa Lääne-Saare vallas.

Elanikud palusid ühel tänavalõigul piirata kiirust ja piirata haljastust, et laiendada liikluspindu. Vald reageeris murekirjale ning keelas kõnesolevale Kannikese tänava lõigule ühelt poolt sissesõidu.

Seepeale saadeti elanike poolt teine kiri, kus ei olda sellise lahendusega rahul. Nimelt suunavat selline lahendus antud piirkonnas sõidukid väljasõiduks otse Pihtla teele, kus suure kiiruse tõttu sõitvate autode vahel on ohtlik pööret sooritada. Samuti heideti vallale ette seda, et kodanikke pole kaasatud diskussiooni.

Seepeale kutsus vald elanike esindaja koosolekule ning asja arutati taas. Selgus, et  üks kõnealuse tänava pool on linna oma ning seega sõltub edasine ka linna otsustamisest. Vald omalt poolt nõustus siiski tegema osaliselt haljastustöid. Lepiti kokku, et vald teostab mitmesuguseid töid ning seejärel kutsutakse olukorda hindama liiklusspetsialist. Juhul, kui spetsialisti arvates sobib tänav kahepoolseks liiklemiseks, eemaldatakse märk.

Abivallavanem Urmas Sepp märkis, et Pihtla teele ohtliku väljasõiduristmiku uuendamine on maantee-
ameti 2017. aasta plaanides ning vald teeb ametile täiendavaid ettepanekuid sealse liiklemise veelgi ohutumaks muutmise kohta.

Nüüd saatis vald elanikele ka ametliku vastuse, kus sisaldusid ka linna seisukohad.

Vald sedastab, et vallavalitsus on lähtunud selles piirkonnas kehtivast detailplaneeringust, mille kohaselt seal ei olegi ette nähtud teenindamist vaidlusaluse Kannikese tänavalõigu kaudu.

Linnavalitsuse liikluskomisjoni seisukoht on, et Kannikese tänavat laiendada pole vaja. Vallavalitsus märgib, et nemad tegelevad teemaga edasi pärast puhkuste perioodi lõppu.

Mündi tänava elanik Margo Kubjas ei ole linna ja valla vastustega rahul. Tema arvates ei vaadata olukorda pikemas perspektiivis ja laiemalt. Paigaldatud keelumärk ei täida eesmärki, vaid pigem lõhub liikluskorraldust. “Piirkonda ei saa vaadelda ainult detailplaneeringu võtmes, vaid tuleks vaadata ikka piirkonda terviklikuna,” märgib Kubjas.

Tema sõnul ei saa korraldada liiklust ainult detailplaneeringule tuginedes, sest maa-alade planeerimine ja ehitustegevus on Kubjase arvates oma olemuselt dünaamiline tegevus. “Valla idee kohaselt on iga planeering oma olemuselt mingisugune kinnine karp, kus elu peab toimuma vastavalt planeeringule,” leiab ta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 161 korda, sh täna 1)