Leisi volikogu esimees Olesk esitas lahkumisavalduse (12)

NAPP AASTA: Tiina Olesk sai ametisse mullu juunikuus volikogu esimehe kohalt tagasi astunud Andrus Kandima asemel. Foto: TAMBET ALLIK

NAPP AASTA: Tiina Olesk sai ametisse mullu juunikuus volikogu esimehe kohalt tagasi astunud Andrus Kandima asemel.
Foto: TAMBET ALLIK

Üleeile esitas ootamatult lahkumisavalduse Leisi vallavolikogu esimees Tiina Olesk, kes lahkub täielikult poliitikast, sest jätab maha ka volikogu liikme ametikoha.

 

“Las see jääbki selliseks lühikeseks teateks, et lahkun nii volikogu esimehe kui ka volikogu liikme ametist- ja kõik,” jäi Tiina Olesk usutluses Saarte Häälega napisõnaliseks. “Ma ei sooviks seda teemat pikemalt kommenteerida.”

Küsimusele, kas tema üllatuslik lahkumine võib kuidagi olla seotud käimasoleva haldusreformiga ja Ida-Saare ühendvalla loomise kavaga, vastas Olesk kategoorilise eitusega. “Ei, absoluutselt mitte,” ütles ta.

Olesk lisas, et jätkab tegevust neis valdkondades, millega ta siiani tegelenud on. “Elu läheb ju edasi ja ega see, et ma just nüüd poliitikast veidi eemale tõmbun, tähenda veel midagi,” nentis ta. “Kordan veel kord – minu lahkumine ei ole seotud ühegi probleemiga, hullu pole midagi, kõik on korras. Segadust võib-olla teatud määral tekib, kuid eks elu tee keerdkäike ja vahel lihtsalt tuleb meil selliseid otsuseid langetada.”

2013. aasta sügisel kandideeris Tiina Olesk valimisliidu “Koduvald Leisi” nimekirjas. Volikogu esimeheks valiti ta möödunud aasta juunis. Eile ei osanud ta veel vastata, kes võiks volikogus tema mantlipärijaks saada. “Ütlen ausalt, ma ei ole sellesse teemasse süvenenudki,” märkis ta ja soovitas pöörduda Andrus Kandima poole, kes omal ajal valimisnimekirja kokku pani.

Leisi vallavolikogu endine esimees ja volikogu praegune liige Andrus Kandima oletas, et Oleski lahkumine ei tohiks Ida-Saare ühendvalla loomise küsimuses toimuvaid läbirääkimisi kuidagi mõjutada.

“Kui ikka volikogu on suuna määranud ja läbirääkimiste pidamiseks volitused andnud, siis minu arvates ei tohiks ühe isiku ametist lahkumine siin suuri muudatusi tuua,” möönis ta ja lisas täpsustuseks: “Eks me aruta seda küsimust järgmisel volikogul, kuid ma ikkagi kahtlen selles, et ühe isiku vahetus siin suuri muudatusi endaga kaasa toob.”

Iseloomustades Tiina Oleskit kui isiksust, ütles Kandima, et tegemist on väga tubli ja ettevõtliku inimesega. “Ütleksin tema kohta, et ta on nö säde-inimene,” märkis ta. “Ta elab Metskülas ning just Tiina eestvedamisel on seal käivitunud ja tööle hakanud Leisi valla üks aktiivsemaid külaseltse. Kõik see iseloomustab teda kui väga entusiastlikku ja energilist inimest.”

Leisi vallavolikogu liige Margus Pajuste oli samuti seisukohal, et ühe isiku ametist lahkumine ei tohiks kuidagi Ida-Saare ühendvalla loomise läbirääkimisi mõjutada.

Küsimusele, kuidas ta suhtub Tiina Oleski kui vallavolikogu esimehe tegevusse, vastas ta: “Keeruline küsimus. Minu arvates on Tiina väga hea inimene ja tubli kogukonna eestvedaja.”

“Tõsi, volikogus on olnud meil vaidlusi, kuid eks need asjad nii käigi,” jätkas Pajuste. “Igatahes see, et ta ka volikogu liikme ametist lahkub, teeb küll meele kurvaks.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 506 korda, sh täna 1)