Kuressaare kelmile tingimisi vangistus

Kohus määras Kuressaares kelmustega tuntust kogunud Tarmo-Roderich Ainsalule selle aasta juunis toime pandud vägivallatsemise ja ähvarduste eest 8 kuud ja 28 päeva tingimisi vangistust pooleteiseaastase katseajaga.

Ainsalut süüdistati selles, et 21. juunil kella poole kahe paiku päeval tungis ta inimesele kallale, lükates ta kõigepealt pikali ja seejärel lüües korduvalt jalgadega. Kannatanule tõttas appi viimase abikaasa, kes sai vägivallatsejalt hoobi rusikaga rindu.

23. juuni õhtupoolikul ähvardas Ainsalu aga Kuressaare linnas ära tappa ühe kodaniku ema. Kohus määras süüalusele liitkaristuseks tingimisi vangistust 8 kuud ja 28 päeva katseajaga 1 aasta ja 6 kuud ning katseaeg hakkas kehtima kohtuotsuse väljakuulutamisest, 25. juulist 2016.

Lisaks tuleb Ainsalul riigituludesse kanda kriminaalmenetluse kulud, milleks on sundraha 322,50 eurot ning kaitsjatasu 208 eurot. Kokku tuleb igakuiste osamaksetena 12 kuu jooksul maksta 530,50 eurot. Süüdistatav ütles kohtus, et saab kokkuleppest aru ja on karistusega nõus.

Varasemalt on Ainsalu olnud kohtu all seoses 2008. aastal toime pandud varguskatsega, mil mees üritas ehituspoest välja jalutada lööktrelliga Makita, mille väärtuseks oli 2390 krooni. Poest väljumisel peeti mees kinni ning kaup tagastati kauplusele. Kohtus lahendati asi kokkuleppemenetlusega, millega mõisteti süüalusele karistuseks 6 kuud tingimisi vangistust 18-kuulise katseajaga. Riigituludesse tuli kohtualusel maksta sundraha 3262 krooni ning riigiõigusabi eest 1260 krooni.

Kristina Kretova

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 147 korda, sh täna 1)