Saare noorkotkad Võrumaal peetud Mini-Ernal edukad

KARIKAS KÄES: (Vasakult) Tarmo Antonov, Kristjan Rannaäär, juhendaja Sven Ernesaks,  Margus Antonov ja Sten-Olle Rei. Foto: KAIDO RANNAÄÄR

KARIKAS KÄES: (Vasakult) Tarmo Antonov, Kristjan Rannaäär, juhendaja Sven Ernesaks,
Margus Antonov ja Sten-Olle Rei.

Juba 20. korda toimunud noorkotkaste luurevõistlus Mini-Erna toimus seekord Võrumaal Rõuge vallas ja saarlased tõid sealt koju väärtusliku teise koha.

Saaremaalt olid võistlustules Tornimäe noorkotkad Tarmo Antonov, Margus Antonov, Sten-Olle Rei ja Kristjan Rannaäär, toetajaliikmetena sõitsid kaasa Kaido Rannaäär ja Tornimäe põhikooli noorkotkaste juhendaja Sven Ernesaks.

Võistlustrassi Lõuna-Eesti maastik oli meile kui saarlastele küllaltki harjumatu oma künkliku reljeefi ja rikkalike järvede olemasolu poolest. Võistluse start anti  Suur-Munamäelt. Saaremaa võist- kond asus trassile öösel kell kaks.

Tegevus kontrollpunktides oli üles ehitatud praktilistele ülesannetele elust enesest. Kuna noorkotkas peab kõike oskama, siis tuli näiteks ühes  kontrollpunktis lauaarvuti töökorda seada ja jalgrattal tagumine kumm ära vahetada.

40 tundi väldanud võistluse jooksul tuli võistkondadel varjatult liikudes lahendada kontrollpunktides mitmeid ülesandeid: veekogu ületamine, looduse tundmine, laskmine, luureülesande täitmine, sidepidamine ja mitmeid teisi kiirust ja osavust ning head meeskondlikku koostööd nõudvaid ülesandeid. Julguse demonstreerimiseks pidi ühes kontrollpunktis sooritama köiehüppe 8 m kõrguselt, puutumaks eemalt õhus rippuvat eset. Võistluse viimaseks etapiks oli lõpujooks.

Kokku tuli läbida ajagraafiku alusel 13 kontrollpunkti, mis paiknesid ca 70 kilomeetri pikkusel distantsil. Lõpetasime pühapäeval kell 10:30 Vetevanas, kus meid ootas soe saun ja maitsev supp.

Rajale minnes oli eesmärgiks tulla medalile ja sellega saime ka hakkama – saame uhked olla II koha üle. Tänud meie vastupidavale ja rõõmsameelsele juhendajale Svenile. Järgmisena korraldame koos Pöide malevkonnaga 16. juulil kümnenda Kübassaare retke.