Viirelaiul valmis puhkekeskus

Tallinna ettevõte Paternoster OÜ renoveeris investeeringutoetuse abil Suures väinas asuva Viirelaiu majakavahi hooned kaasaegseks puhkekeskuseks.

Viirelaiu puhkekeskuse juhataja Priit Villemsoni sõnul on puhkekeskus sõprade-tuttavate poolt ära testitud ning praeguseks on inimtühjal saarel asuvad renoveeritud hooned  avatud kõigile. Juba on saare külastamise vastu tekkinud suur huvi, sest saart tutvustav videoklipp on internetiavarustes hoogsalt levima hakanud. Tegemist on privaatse saarega, kus ainsateks kaaslasteks 1584 lammast.

Villemsoni sõnul sobib seitsme toaga puhkekompleks nii firmaürituste, suvepäevade, kontsertide kui ka sünnipäevade pidamiseks. “Saarele sattudes on inimeste vau-efekt päris suur,” rääkis ta. “Ei taha inimesed öösel magama minna, vaid imetleda päiksetõusu ja 360-kraadist merevaadet.”

Kompleksi kuuluva majakavahi maja, seminarimaja ja saunamaja. Virtsu suunalt tuuakse külalised saarele kaatriga, Muhust aga on plaanis käima panna Muhu vallale kuuluv parv.

Rääkides majakavahi hoonete renoveerimistöödest, meenutas Villemson, kui keeruline on ehitada paigas, kus puudub sadam ja kus kõik tuli oma jõududega kohale tuua. Kolme ehitus­aasta jooksul juhtus külma ilma ja suure lainetusega nii mõndagi.

“Me oleme kaupa merepõhja ära kaotanud ja meil on töömeestega paat ümber läinud,” jutustas juhataja. “Neli inimest on 1,5 tundi vees olnud ja pärast seda alajahtumisega haiglas olnud,” tõi ta kilde arvukatest ehituse käigus juhtunud seikadest.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 657 korda, sh täna 1)