Kuressaare tüdrukule heategijailt duširuum (1)

PAREM KUI VAREM: Kui varem oli kütteta vannituba külm ja kitsas, siis nüüd, pärast vanni väljaviimist ja vana koridoriseina lõhkumist on pesemisruum palju avaram. MAANUS MASING

PAREM KUI VAREM: Kui varem oli kütteta vannituba külm ja kitsas, siis nüüd, pärast vanni väljaviimist ja vana koridoriseina lõhkumist on pesemisruum palju avaram.
MAANUS MASING

Heategevusorganisatsioonide MTÜ Koos Laste Heaks ja MTÜ Naerata Ometi kogutud raha eest ehitati Kuressaares elavale sügava liitpuudega tüdruku erivajadustele vastav duširuum.

Eilseks oli uus heledates toonides duširuum peaaegu valmis ja esimest korda on seal pestagi juba proovitud.

“Nipet-näpet on siin veel teha jäänud,” tõdes Downi sündroomiga 13aastase tütarlapse ema Kaja, lisades, et tubli ehitusettevõtja saab tööga valmis ilmselt lähipäevil.

Naisel on põhjust rõõmustada – kui varem oli kütteta vannituba külm ja kitsas ning suurema osa põrandapinnast võttis enda alla vann, siis nüüd, pärast vanni väljaviimist, vana koridoriseina lõhkumist ja uue ehitamist on pesemisruum palju avaram. Last ei pea enam vanni tõstma, vaid tüdruku saab dušinurgas istuma panna vastavale toolile. Ruumi muudab soojaks põrandaküte.

Kas lapsele uus duširuum meeldib?

“Eks see nõua harjumist,” tõdes ema, lisades, et uus olukord ja uued tingimused tunduvad algul ju ikka võõrad. Kuna nüüd on WC ja pesemisvõimalused samas ruumis, sai endisest tualetist nišš, kuhu mahub tüdruku käru.

MTÜ Koos Laste Heaks abiga koguti praeguseks 13aastase tüdruku ja teda kasvatava üksikema heaks 3000 eurot. Korteris hädavajaliku remondi tegemiseks oli aga tarvis 4800 eurot. Puuduvat raha asus koguma MTÜ Naerata Ometi.

Kui suure summa Naerata Ometi kokku sai, ema öelda ei osanud. “Ju siis piisavalt, et vajalikud tööd sa ära teha,” märkis ta. Lammutus- ja ehitustööd läksid lahti juunis.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 419 korda, sh täna 1)