Kuressaare maleval hoog sees

MEEST SÕNAST: Malevasse kogunenud noored andsid alustuseks Kuressaare noortekeskuse juures malevavande. MAANUS MASING

MEEST SÕNAST: Malevasse kogunenud noored andsid alustuseks Kuressaare noortekeskuse juures malevavande.
MAANUS MASING

Esmaspäeval alustas taas oma tegevust töömalev, mis koondab kokku asjalikud noored üle Saaremaa. Noored on oma töösuvesse sisse elanud ning nii võibki näha linnas ringi toimetamas siniste särkidega malevlasi.

Malevlased alustasid oma töösuve traditsioonilise vandega, millega lubati pühalikult olla tublid ja töökad. Aeti korda paberimajandus ning tehti esimesed tutvused.

Kuressaare noortekeskuse juhataja Liisi Lõo sõnul võtab sel aastal malevast osa 48 noort. Võrreldes eelnevate aastatega, kui ülekaalus on alati olnud tüdrukud, on tänavu malevas rohkem poisse.

“Töömalev linnas kestab nädal aega ehk siis reedeni. Pärast seda suundume kõik laagrisse Leisi valda Tamme ökotalusse, kus noori ootavad ees mitmesugused aktiivsed ja meeskondlikud tegevused, et panna end proovile ning arendada grupivaimu. Lisaks võtame siis maha ka nädala algul antud vande,” lausub Liisi Lõo.

Tema sõnul on raske leida eraettevõtjaid, kes oleksid nõus selles noorteprojektis kaasa lööma. “Viiekümnest eraettevõttest, kellega sai ühendust võetud, löövad hetkel kaasa vaid viis. Kui osavõtjaid oleks rohkem, saaks malevasse võtta rohkem noori või pikendada malevaaega  kahenädalaseks,” arvab ta.

Praegu võib sinisärke kohata nii raamatukogus riiuleid korrastamas, Raegaleriis abiks näituse ülespanemisel kui ka Veskis pannkooke küpsetamas. Homme minnakse kollektiivselt välitöödele ning asutakse tegutsema Kuressaare staadionil ning terviseradadel.

Noored malevlased on oma tööga igati rahul. “Kogemusi saab palju ja seltskond on hästi tore,” vastas üks ajakirju riiulile sättiv neiu.

Teised arvasid, et eelmistel aastatel sattusid nad tegema küll paremaid töid, kuid nad ei kurda, sest tööd ei ole kontimurdvad ning lisaks saab juurde ka uusi tuttavaid. “Kindlasti tuleme järgmisel aastal jälle!“

Kristina Kretova

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 526 korda, sh täna 1)