Ida-Saare volikogus 21 kohta (3)

Ida- Saaremaa valdade ühinemisläbirääkimiste järjekordsel koosolekul arutati uue valla juhtimisstruktuuri ja arenguvõimaluste üle.

Lepiti kokku, et tulevase vallavolikogu koosseisus on 21 liiget, kes valitakse ühes valimisringkonnas. Volikogu istungite pidamise asukohad hakkavad toimuma kordamööda praeguste valdade keskustes, teatas ühinemise koordinaator Marili Niits.

Valla juhtimisstruktuur kujundatakse mitmetasandilisena. Valdkondlikku strateegilise juhtimise tasandit teostavad halduskeskused vallavanema ja abivallavanemate juhtimisel. Halduskeskused asuvad Leisi, Orissaare ja Valjala keskustes. Kodanikulähedasi igapäevateenuseid osutavad teenuskeskused Laimjala, Leisi, Orissaare, Pöide ja Valjala keskustes. Teenuskeskustes on vähemalt kaks teenistujat.

Arenguvõimaluseks peetakse tervikliku turismivaldkonna arendamist, kogukonna elu edendamise soodustamist. Inimestele kättesaadavate ja mugavamate teenuste tagamiseks ja ametnike omavaheliste sujuvama töö võimaldamiseks peeti oluliseks kaasaegsete infotehnoloogiliste lahenduste väljatöötamist. Valla arenguvõimaluste teemal arutelu jätkub.

Käsitleti ka Laimjala vallavolikogu otsust mitte jätkata viie valla ühinemisläbirääkimistega ja otsustati, et Laimjala esindajad on endiselt oodatud osalema Ida-Saaremaa ühinemisläbirääkimiste koosolekutel.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 394 korda, sh täna 1)