Ionas langes rikke tõttu rivist välja (3)

Läinud nädalavahetusel jäid rikkega kimpus olnud parvlaeva Ionas reisid ära ning pühapäeva õhtul tekkis seega Kuivastusse ka kohatine saba.

Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin selgitas, et Kuivastu-Virtsu liinil toimub pühapäeviti ühel suunal 31 reisi, Ionas teeb neist kaheksa reisi. Kolme päevaga ehk laupäeva, pühapäeva ja emaspäevaga teevad kolm laeva liinil kokku 180 reisi ning nendest jäi nüüd Ionase rikke tõttu ära 38.

Hiiuväin kinnitas, et nendele reisidele e-pileti ostnud reisijaid on teavitatud SMS-iga, tühistatud reiside e-piletid kehtivad eelisjärjekorras eelneval ja järgneval väljumisel. Jooksvalt on muudatuste info saadaval veebilehel tuulelaevad.ee ja samuti meedia vahendusel.

Hiiuväin kinnitas, et vedaja on suutnud tagada parvlaevadega Hiiumaa ja Mercandia enamasti ooteaegadeta üleveo liinil. Vaid pühapäeval Kuivastus ajavahemikul kell 15.00-19.00 üldjärjekorda saabunud sõidukite ooteaeg oli umbes kolm tundi.

“Kreekast renditud parvlaev Ionas on tehniliselt kõige nõrgem lüli laevastikus,” möönis Väinamere Liinide teenindusjuht. Võrreldes teiste seniste laevadega nõuavad Ionase automaatikasüsteemid seni kogetust enam tähelepanu ja sunnivad laeva aeg-ajalt kai äärde. “Kõik töötavad selle nimel, et suve tippnädalatel on laev rivis ja teenindab täisvõimsusel,” kinnitas Hiiuväin. Ta avaldas lootust, et laev on uueks nädalavahetuseks liinil tagasi.

Kolm laeva korraga liinil on tema sõnutsi hädavajalikud nädalavahetustel ilma pikemate järjekordadeta teenindamiseks. Kui sõidab kaks laeva, tekib tipptunnil ootejärjekord, muudel aegadel on ka kahe laeva ressurss piisav. “Puhkuste aeg annab aga inimestele vabaduse valida sõitmiseks alati rahulikum aeg, mil laevadel on piisavalt ruumi.”

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 425 korda, sh täna 1)