SAMAL TEEMAL

“Saarlased Brexitist: elame – näeme”

SH 29.06

Heldur Harry Põlda, laulja, dirigent ja viiuldaja:

Kuna  vahetult enne brittide Euroliidu referendumit olin ülikoolist juba koolivaheajale sõitnud ja otseselt n-ö sündmuste keerises ei viibinud, on mul raske selle tulemusi kommenteerida. Ülikoolikaaslastega me sel teemal enne väga palju ei arutanud, küllap ei uskunud keegi, et hääletustulemus võiks selliseks kujuneda, nagu ta kujunes.

Olles ligemale aasta sealses ühiskonnas elanud, võin öelda, et ilmselt välisüliõpilaste elu see ei mõjuta. Meisse ei suhtunud enne ega suhtuta ka ilmselt pärast referendumit kuidagi teisiti kui Suurbritannia elanikesse. Vähemalt mina seda oma koolis ja oma ümbruskonnas ei tunneta.

Olen nõus Tiit Madega, kes Eesti Päevalehes teemat kommenteerides ütles, et brittidele tuleb tänulik olla, et nad Euroliidu mõtlema panid. Ilmselgelt ei muutu esialgu Suurbritannias kohe ja kiiresti midagi, küll aga paneb see nobedasti tegutsema Euroopa Liidu valitsejaid. Mulle väga meeldib Inglismaal olla ja õppida, austan seda maad ja kultuuri, ükskõik, kuuluvad nad Euroliitu või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 90 korda, sh täna 1)