Saare noored lauljad lõõritavad Popkooripeol

Laupäeval osalevad tütarlaste – ja segakoorid Saaremaa ühisgümnaasiumist ja Kuressaare gümnaasiumist ühes tuhandete teiste lauljatega Tartu laulukaare all popkooripeol.

SÜG-i muusikaõpetaja ja koorijuht Mari Ausmehe sõnul minnakse ülikoolilinna sel aastal juba kolmandat aastat. Erinevalt laulupidudest ei toimunud popkooripeole pääsemiseks eelkonkurssi, laulma pääsesid kõik soovijad. Laulude selgeksõppimine algas juba jaanuaris-veebruaris, sest Ausmehe hinnangul on 31 laulu õppimine üsnagi töö- ja vaevamahukas.

Ausmees tunnistas, et kuigi klassikaline koorimuusika on talle südamelähedasem, on ka popkooripeol laulupidude vahelisel perioodil oma võlud ning peost võetaksegi osa suuresti just laste endi suure soovi tõttu.

Kaugelt tulijatena alustasid saarlased sõiduga juba laupäeva varahommikul. Piskud öötunnid, mis poppeost veel koiduni jäävad, saadetakse mööda Mart Reiniku koolis. Saarlaste peole mineku tegid võimalikuks Laulupeo Sihtasutuse ja Eesti Kultuurkapitali toetus, väike osamakse tuli lastel tasuda ka endil.

Seekordne kokkusaamine on bändide pidu: koos kooridega astuvad üles ansamblid Apelsin, Mahavok, Fix, Traffic, Karavan, Kukerpillid, Justament ja Põhja-Tallinn. Repertuaaris on 31 laulu Eesti estraadi-, pop- ja rokkmuusika varasalvest. Popkooripidu korraldav organisatsioon on SA Tartu Muusikafestival; viie aasta jooksul on just tänu popkooripeole sündinud uued koori- ja bigbändi seaded 150-le armastatumale Eesti poplaulule.

Mai Raet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)