Kutsekoolide õpilastel võimalus valmistuda unistuste töökohaks (1)

Ametikooli kutseõppurid vanuses 14-19 on oodatud kandideerima tasuta koolitusprogrammi Samsung Digi Pass.

Neil on võimalus digimaailma ekspertide käe all arendada digitaalseid ja sotsiaalseid oskusi, mida tööandjad tänapäeval eriti hindavad. Tulles vastu osalejate soovidele, pikendati programmi kandideerimistähtaega 18. juulini äsja lõppenud eksamiperioodi ja algava suvepuhkuse tõttu.

“See on ainulaadne võimalus alustada teekonda unistuste töökohani – saada esimene tõeline töökogemus, kasvatada enesekindlust ja luua väärtuslikke sidemeid,” sõnas projekti koordinaator Helerin Rauna Eesti noorteühenduste liidust.

“Viie põneva kuu jooksul toimuvad ühe- kuni kahepäevased koolitused, mille jooksul saavad osalejad vajalikud oskused oma karjääriteel esimeste sammude tegemiseks – olgu ta unelmate töökoht siis IT-s, ilusalongis, metsanduses, ettevõtluses või meelelahutuses,” lisas ta.

Noortele õpetatakse tasuta koolitusprogrammi raames digitaalseid ja sotsiaalseid oskusi, mis annavad võimaluse muljetavaldava CV koostamiseks. Nende hulka kuuluvad näiteks tehnoloogia abil suhtlemine, info jagamine, netikett ning seadmete ja isikuandmete kaitsmine. Samuti õpivad noored tegutsema ja suhtlema meeskonnas, arendavad kriitilist mõtlemist, planeerimis- ja juhtimisoskusi.

Noori juhendavad Tallinna ülikooli õppejõud, mentorid Eesti juhtivatest ettevõtetest ja erinevate valdkondade tippspetsialistid. TLÜ digitehnoloogiate instituudi vanemteadur Mart Laanpere sõnul ei eeldata programmis osalejatelt põhjalikke digiteadmisi. “Nii näiteks võib lagedale tulla kokkade, automehaanikute või lilleseadjate tööd lihtsustavate äppidega või siis kutseõppurite praktikajuhendamise probleemide lahendamisele keskenduva veebilahendusega,” sõnas Laanpere.

Osalema oodatakse kolmeliikmelisi võistkondi erinevatelt elualadelt. Programmi läbinud noored saavad endale esimesed Samsungi digipassid, mis kirjeldavad nende oskusi ka tulevastele tööandjatele. Digi-ideede esitamise tähtaeg on 18. juuli.

Programmi tublimaid ootab tõeline töökogemus – praktika suures tehnoloogiaettevõttes Samsung ja ühes oma eriala juhtivas ettevõttes Eestis. Programmist saab lähemalt lugeda Samsung Digi Passi koduleheküljelt: samsungdigipass.ee.

Lisaks Kuressaare ametikoolile osaleb programmis ka Hiiumaa ametikool.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 236 korda, sh täna 1)