Kelm kimbutab teenindusasutusi (7)

EI ÕNNESTUNUD: Elukunstnik ajas udujuttu ka La Perla restoranis, kuid firmaomanik Bill Moschellat (vasakul) tal tüssata ei õnnestunud. ERAKOGU

EI ÕNNESTUNUD: Elukunstnik ajas udujuttu ka La Perla restoranis, kuid firmaomanik Bill Moschellat (vasakul) tal tüssata ei õnnestunud.
ERAKOGU

Kuressaarde on ilmunud kelm, kes püüab toitlustusasutuses tellida alkoholi ning seejärel arvet tasumata pageda. Külmi arveid on tehtud üle terve linna ning hoolimata politsei sekkumisest ei ole ebameeldivale käitumismustrile suudetud piiri panna.

Esimest korda teatas linnas tegutsevast sulist kohvik-lounge Chameleon, jagades sotsiaalmeedias ka pilti kaameravõttest, millel figureeris eelmise nädala esmaspäeval neile külma arve maha jätnud meesterahvas. Kommentaaridest selgus, et pildil olev nägu on tuttav ka paljudele teistele saarlastele, kellele on ta meelde jäänud erinevate aferistlike juttude ning tegudega.

Chameleoni teenindaja, kes kõnealusel õhtul tööl oli, sõnas, et alguses ei osanud ta kuidagi kahtlustada, et tegemist ei ole usaldusväärse inimesega. “Esimesel pilgul tundus, et tegemist on kas luuletaja või mõne muud sorti loomeinimesega, kes ülevas meeleolus lendles mööda terrassi, maksmata klaas veini käes, ning tegi olematu raha eest välja kõrvallauas istuvatele näitsikutele.”

Kui teenindajal hakkas tekkima kahtlus mehe võimekuses kogunenud kopsakat arvet tasuda ning kohviku sulgemisaeg hakkas ka lähenema, paluti tal oma võlg likvideerida. Tajudes usaldamatust, ilmusid mehe meeleollu tumedamad noodid ja järgnes lubadus panna restoran põlema. Mõne aja pärast nimetas mees mõned Kuressaares tuntud nimed ning lubas, et nemad hoolitsevad selle arve tasumise eest. Kui seda varianti ei aktsepteeritud, läks lahti jutt sõbrast, kes kohe-kohe tuleb arvet maksma. Ent sõbra “laekumisel” võeti kibekiirelt jalad selga ja joosti ummisjalu üheskoos pargi suunas. Politseisse tehti avaldus, kuid ligi 50-eurone arve jäi siiski tasumata.

Nädalavahetusel nähti kelmi juba Saaremaa spa-hotellides, kus tegutsemismuster ikka sama – restoranis telliti alkoholi ning teenindaja sai kuulda jutte sõpradest ja naisest, kes iga hetk on tulemas arvet tasuma. Lõpuks oli teenindaja sunnitud hotellist märkamatult pagenud meest taga ajama ning politseiga ähvardama, mille peale õnnestus aferistil hotellikülastajate käest välja lunida vajalik summa, et järjekindlast teenindajast ning pahandusest pääseda.

Päev hiljem, kesköö paiku saabus mees taas hotelli ning palus administraatorilt pudelit veini, arve laskis kanda aga ühe toa arvele. Umbusklik administraator palus näha hotellikaarti, mille peale öeldi, et naine tuleb kohe alla ja näitab. Veini mehele siiski ei antud ning pärast põhjalikke pajatusi hinge taga olevatest miljonitest kiskus asi ootamatult inetuks ja mehel paluti lihtsalt lahkuda.

Edasi suundus kurikael kõrvalhotelli, kuhu oli eelmisel korral lisaks külmale arvele maha jätnud ka mobiili. “Kohe nõudis ta telefoni ning väitis, et see on varastatud,” meenutas hotellis tööl olnud Maria. “Telefoni ei tahtnud ma talle anda enne, kui arve on tasutud ning politseid mainides läks ta ka tunniks ajaks minema, lubades rahaga tagasi tulla. Tuli tagasi, aga raha ikkagi polnud.”  Kohale kutsutud politsei ja turvafirma andsid korralduse tulla hommikul tagasi ning tasuda oma arve.

Hommikul ilmus paljasjalgne suller restorani La Perla, kus palus endale serveerida saiakesi ja veini. Teenindaja Melissa sõnul äratas meesterahvas kahtlust niipea, kui hakkas rääkima sugulastest ja sõpradest, kes kõik tema arved maksavad. Teenindaja kutsus kohale omaniku. Pärast õlle manustamist võttis mees taas jalad selga – niipea kui teenindaja selja keeras, lipsas mees uksest välja ja võttis suuna kesklinna poole. Restorani omanik Bill Moschella sai aga jooksiku kätte Kalevi poe juures ning koos suunduti inimeste juurde, kes pidid võlad likvideerima. Kohale kutsuti ka politsei ning kuna omaniku sõnul oli võlasumma alla 10 euro, siis jättis ta asja sinnapaika.

Kuressaare piirkonnavanem Meelis Juhandi sõnul ollakse olukorrast teadlikud ning edasine sõltub mitmetest asjaoludest: “Kui kahjusumma on alla 200 euro, siis on tegemist väärteoga ning karistuseks kas rahatrahv või arest. Kui aga summad on suuremad ning ulatuvad kriminaalteo piirile, tegutsetakse koos tsiviilkohtuga.” Tema sõnul on igal juhul vaja ka kelmustest teada anda, et politsei saaks asja vajadusel edasi uurida.

Kristina Kretova

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 485 korda, sh täna 1)