Koostamisel Ruhnu laulude CD

Sel suvel on ruhnlastel valmimas Ruhnu-teemaliste laulude CD.

Ruhnu vallavanema Jaan Urveti sõnul tuli idee plaadi väljaandmiseks pikaaegselt Läti päritolu suveruhnlaselt, kes on juba vähemalt viimased kümme aastat oma suved just sellel väikesel saarel veetnud.

Plaadile on valitud 12 Ruhnuga seotud laulu, näiteks kuulus “Ruhnu valss”. Laulud pole uussalvestised, vaid pärit ERR arhiivmaterjalidest. Nii näiteks võib plaadilt leida lugusid juba oma eluajal legendiks tituleeritud Georg Otsa kui ka armastatud lauljatari Helgi Sallo ja teiste tuntud artistide esituses.

Hetkel on plaadi valmimine jõudnud lõpusirgele, pisut tööd on jäänud veel teha tekstimaterjalidega, kooskõlastamist vajab ka autoriõigustesse puutuv. Peagi valmiv plaat poelettidele aga ei jõua, kuna esialgu plaanitakse CD välja anda eksklusiivse meenena kingituseks Ruhnut väisavatele külalistele ja meeleheaks kohalikele saareelanikele. Sellest tulenevalt on ka planeeritav tiraaž väike – 500 eksemplari.

CD koostamine on olnud vabatahtlikkusel põhinev projekt, mistõttu on ka plaadi väljaandmisega seotud kulud minimaalsed.

Ruhnlaste pilk on muusikarindel aga suunatud juba tulevikku. Nimelt on järgmisena mõttes välja anda Ruhnu vanad pillilood.

Mai Raet

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 165 korda, sh täna 1)