Kihelkonna vald valmistub hooldekodu laiendama (6)

Kihelkonna vallavalitsus loodab hooldekodu rekonstrueerimise ja laiendamisega alustada juba tänavu. 

Vallavanem Raimu Aardami (pildil) sõnul on hooldekodu projekt jõudnud riigihanke korraldamiseni.

Kui varem on ühe variandina arutatud hooldekodu kolimist koolimajja, siis seda plaanis ei ole. “Kohalike inimeste kindel soov ja tahtmine oli, et hooldekodu ei viidaks koolimajja, vaid seda laiendataks praeguses asukohas Ravi tänaval,” lausus Aardam. Tema sõnul peetakse plussideks just seda, et hooldekodu on ühekorruseline ja asub pargi alal.

Praeguses hooldekodus on 20 kohta. Volikogult ja vallavalitsuselt heakskiidu saanud eskiislahenduse järgi tuleb rekonstrueeritud ja laiendatud hooldekodusse aga vähemalt 35 voodikohta, nendest 28 kahestes tubades.

“Suuremad toad on mõeldud lamajatele, kes ei saa liikuda,” ütles vallavanem. Hoones on ette nähtud ruumid ka perearsti vastuvõtu jaoks. Küttelahendusena on kavas kasutada maakütet.

Vallavanem märkis, et ehitustööde rahastamiseks tuleb kindlasti kaasata laenuraha. Laenusumma suurusest on Aardami sõnul aga enne hanke läbiviimist veel vara rääkida. Ta avaldas lootust, et ehitustöödega saab alustada veel käesoleval aastal. “Kui kõik hästi läheb, siis tuleva aasta seisuga on ehk kõik valmis,” lausus ta.

Aardami sõnul on praeguse hooldekodu kohad täis. “Maja on isegi ülerahvastatud,” tõdes ta. “Kohtade järele küsitakse kogu aeg.”

Hooldekodu laiendamisega suureneb ka sealsete töökohtade arv. “Üks põhjus, miks me oma hooldekodu jõuliselt laiendada tahame, on see, et kohalikele inimestele oleks tööd anda,” rääkis Aardam.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 529 korda, sh täna 1)