Pöide Pruuli Koda avati limonaadiga (GALERII) (5)

 

Fotod: Maanus Masing ja Raul Vinni

Fotod: Maanus Masing ja Raul Vinni

limps Pöide õlu avas eile oma Kuressaare esinduse korraliku üllatusega – esitleti linnaselimonaadi. Pöide õllemeistrid Koit Kelder ja ta abikaasa Kristel Oinberg-Kelder (fotol) rääkisid, et mõte toota õllede kõrvale limonaadi tuli elust enesest.

“Tavaliselt on ikka nii, et külla tulnud seltskonnas on keegi kes ei joo õlut, üldse alkoholi või ei saa, taha ega tohi seda mingil põhjusel juua,” rääkis Koit Kelder.  Sestap mõeldigi selle peale, et kuidas ka nendele inimestele mõni rüübe valmistada. Jook saadi valmis ja algselt vaid oma perele mõeldud limps sai külalistelt väga hea tagasiside. See andis ajendi jook tootmisesse võtta. Keldri sõnul on jook pruulitud sarnaselt õllele ehk virre keedetakse valmis, kuid käärima ei panda. Kuna jooki pole üldse kääritatud, siis ei saa ta kanda ka kalja nime ning ongi limonaad. Limps on üsna pea jõudmas ka hästivarustatud kauplustesse.

Tolli tänaval asuvasse endisesse elektrijaama sisse seatud õlle ja limonaadi tootmine läheb Kelderite sõnul käima hiljemalt järgmisel kuul. Kuna maja on huvitav ja õlleteost saab ülevaadet anda juba täna, siis külastajaid oodatakse varemgi. Seni oma jõududega hakkama saanud Keldrid mitu korda suureneva tootmismahuga enam ise toimetada ei jõua. Seetõttu on Pöide tiimiga liitunud üks noor ja tubli pruulimeister.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 393 korda, sh täna 1)