JUHTKIRI: Kolli kapistamine

Pähkla tühjaks jäänud hooldekodu seinte vahel näikse kumisevat mitte sealt ümberkolitud eakate jutusumin, vaid hoopis linna Ida-Niidu elurajooni kodanike protestihäälte kaja.

Linlased olid mäletatavasti resoluutselt vastu AS-i Hoolekandeteenused soovile rajada Ida-Niidu kvartalisse kogukonnas elamise teenuse osutamiseks erihooldekodu. Riigi sotsiaalametnike uus lähenemine vaimupuudega inimestega tegelemisele on osutunud kapiks, mille kuju, suurust ja sisu ei suuda tavainimene kuigi hästi hoomata.

Küllap on küsimus olnud ühtpidi ka kesises infojagamises või täpsemalt selles, et ametnikud ja tavakodanikud ei räägi kahjuks tihtipeale ühes keeles. Asja sisu kaob teinekord poliitkorrektsetesse terminitesse, mille tähendus inimestel lihtsalt kahe kõrva vahele kinni ei jää. Aga ainuüksi jutuga niisama lihtsalt ja päevapealt kellegi tõekspidamiste muutumisele loota on samuti liialt lihtsameelne. Praktika on tõe kriteerium. Raske on panna inimest uskuma, et kapis kolli ei ole, sest see pole sinna läinudki, kuna ta pole näinud, et see sealt välja tuli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 145 korda, sh täna 1)