SLK tahab riigilt nõuda 100 miljonit kahjutasu (4)

Saaremaa Laevakompanii omanik Vjatšeslav Leedo plaanib seoses parvlaevahankega esitada Eesti riigi vastu kaebuse Euroopa Komisjonile ja nõuda riigilt 97–98 miljonit eurot kahjutasu, vahendas BNS.

“Praegu on juba lõpustaadiumis kaebus Euroopa Komisjonile. Kõik kirjeldus. Esimesed analüüsid on tehtud protseduuri läbiviimise kohta,” rääkis Leedo 12. mail kohtumisel riigikogu Tallinna Sadama uurimiskomisjoniga.

“Meil võttis aega seitse kuud läbitöötamiseks ja 90 protsenti on tõenäosus, et üldpõhimõtteid on jämedalt rikutud. Kahjutasu pole suur, kuskil 97–98 miljonit eurot,” sõnas Leedo arutelu protokolli kohaselt.

Kõigepealt läheb kaebus Leedo sõnul Euroopa Komisjonile, sealt kohtusse. “Kui selgub, et on rikkumised, siis riigil ripub kaelas selle raha tagastamine, pluss kahekordne trahv ja järgmine samm on meie kahjude hüvitamine. Kokku võib minna ligikaudu 300–400 miljonit eurot,” ütles Leedo.

Leedo sõnul tema andmetel ei käi Poola laevatehases töö juba kolmandat kuud. “Raha küsitakse juurde. Tähtaegu küsitakse juurde,” ütles ta. “Türgiga on see asi, et nendel sadamameestel vedas. Nad ostsid ühe laeva, mis norrakad kunagi ehitasid endale. Tegelikult ehitab Türgi praegu ühte laeva, seda, mis on tellitud. Nad ostsid ühe korpuse ära, mis oli juba ehitatud. See on hea. Tänu sellele on nad vist ühe laeva ehitamisega graafikus. Laev oli juba pooleldi valmis ehitatud, kui see konkurss alles käis,” rääkis Vjatšeslav Leedo.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 469 korda, sh täna 1)