Linn ei hakka Lääne-Saarega läbi rääkima (7)

Kuressaare linnavolikogu eestseisuse esitatud otsuse eelnõu kohaselt vastab linn Lääne-Saare vallavolikogu ettepanekule alustada haldusterritoriaalse korralduse muutmise läbirääkimisi eitavalt.

Lääne-Saare volikogu tegi 25. aprillil ettepaneku Kuressaare, Kihelkonna, Mustjala, Pihtla, Salme, Torgu ja Valjala volikogule läbirääkimiste alustamiseks haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks liitumismenetluse teel. Liitumise tulemusena suureneks Lääne-Saare vald Kuressaare linna ja nimetatud valdade territooriumi võrra.

Samas on Kuressaare linnavolikogu teinud Saare maakonna omavalitsustele 2014. aastal ettepaneku ühinemisläbirääkimiste alustamiseks, mille eesmärk on moodustada Saaremaal üks omavalitsus. Läbirääkimistega on nõustunud kõik Saaremaa omavalitsused, välja arvatud Pöide vald.

“Olukorras, kus Kuressaare on teinud kõigile Saare maakonna omavalitsusüksustele ühinemisettepaneku, et moodustada Saaremaale üks omavalitsus, ei pea linnavolikogu kohaseks alustada paralleelseid läbirääkimisi. Kuressaare linnavolikogu on korduvalt näidanud initsiatiivi kogu Saaremaad hõlmava omavalitsuse moodustamiseks ja sellel seisukohal ollakse ka praegu. Killustumine ei ole Saare maakonna huvides,” öeldakse otsuse eelnõus.

Kuressaare linnapea Madis Kallas Saarte Häälele eelnõud kommenteerida ei soovinud, viidates, et tegu on volikogu pädevusega. Küll aga märkis ta, et linnapeana ta 2014. aastal algatatud ühinemisläbirääkimiste kõrval paralleelseid kõnelusi jätkuvalt ei poolda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 992 korda, sh täna 1)