Ilmajaama Kuressaarde tulek pole kaugeltki kindel (1)

Kuressaare linnapea Madis Kallase sõnul ei saa veel kindel olla, et ilmajaam Kuressaarde tuleb. Küll andis selleks lootust esmaspäevane kohtumine keskkonnaagentuuri juhtidega.

Kuigi ajaleht Meie Maa kirjutab, et ilmajaama tulek on sada protsenti kindel ning keskkonnaagentuur maksab Kuressaarde rajatava ilmajaama eest 14 000 eurot, siis Kallase sõnul see nii ei ole.

Linnapea sõnul jäi tema ja Jaanis Prii kohtumisel keskkonnaagentuuris üles teema, et linnale tehakse konkreetne pakkumine ilmavaatluspunkti osas. Kallase sõnul on linna soov see, et mõõdetavad andmed oleksid ametlikud ning ka kuvatavad ilmateenistuse kodulehel. Linnapea märkis, et linnal ei ole kindlasti vaja sellist kallist jaama, nagu seda on Roomassaare oma. Kuressaarele piisaks ka temperatuurinäidu teada saamisest.

Madis Kallase sõnul ei ole keskkonnaagentuuril jaama rajamiseks rahalisi vahendeid ja seetõttu tuleb linnal kaaluda oma võimalusi. Selleks oodataksegi nüüd agentuurilt pakkumist, linn on kindlasti nõus leidma jaama jaoks vajaliku maatüki ja tagama iga-aastase hoolduse. Linnapea sõnutsi soovitaks võimalikku vaatluspunkti tööle saada hiljemalt 1. maiks 2017.

Keskonnagentuuri pressiesindaja Kadri Kauksi kinnitas Saarte Häälele, et ajalehes Meie Maa ilmunud artiklis ilmunud väide, justkui soetaks ilmajaama Kuressaarde keskkonnaagentuur, ei vasta tõele.

“Üks kaalutud võimalustest on selline, et Kuressaare linnavalitsus otsib vahendeid ilmajaama soetamiseks ning keskkonnaagentuur panustab ilmaspetsiifiliste teadmistega. Sellist võimalust hindasid osapooled parimaks,” ütles Kauksi ja lisas juba varemöeldut, et keskkonnaagentuuril raha jaama soetamiseks ei ole.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 277 korda, sh täna 1)