Aste klubi sünnipäevapiknik Antsakate, Estbeli ja bändiga

ANTSAKATE ASTUMISED: Kahekümneaastaseks saav tantsurühm Aste Antsakad astus laupäeval publiku ette koosseisus: (vasakult) rühmaema Katrin Teder, Lelo Nõukas, Maimu Tammai, Riina Mai, Helgi Kirs, Varje Häng, Pilvi Pihlas, Raja Kadak, Edvi Mõisaäär, Monika Kasemets ja Juta Metshein.  AARE LAINE

ANTSAKATE ASTUMISED: Kahekümneaastaseks saav tantsurühm Aste Antsakad astus laupäeval publiku ette koosseisus: (vasakult) rühmaema Katrin Teder, Lelo Nõukas, Maimu Tammai, Riina Mai, Helgi Kirs, Varje Häng, Pilvi Pihlas, Raja Kadak, Edvi Mõisaäär, Monika Kasemets ja Juta Metshein.
AARE LAINE

Laupäeva lõuna paiku kogunesid Aste klubi muruväljakule rõõmsameelsed rahvariides tantsijad peatselt 20-aastaseks saavast rühmast Aste Antsakad, torupilliga Leana ja bajaaniga Hartwin eesti-belgia ansamblist Estbel, tantsutüdrukud Minu tantsukoolist, Maali bändi muusikud ja veel hulk taidlejaid.

Aste klubi juhataja Triino Lest ütles, et klubi on saanud kooskäimise kohaks nii lauljaile, tantsijaile kui ka näitemängu harrastajaile ja kõigile neile, kes kohalikus kultuurielus taidlejaina kaasa löövad. Kontserdikülastajaid, etendustele kaasaelajaid ja muudest üritustest osasaajaid on Triino sõnul viimasel ajal küll nappinud, aga tühjaks pole maja kunagi jäänud.

Lääne-Saare vallavolikogu esimees Urmas Lehtsalu tuli piknikule suure lillesülemi, tordi ja imelise kingitusega. Triino Lest võttis omavalitsusjuhilt vastu punase kübara. Lehtsalu selgitas, et arvamusmängudes saavad sellist värvi peakatte emotsioone väljendavad tulevikku vaatavad edumeelsed arvajad.

Veel lubas pika staažiga omavalitsusjuht üht-teist ette võtta maja hubasemaks muutmiseks. Tõsi, konkreetseid plaane ta seekord välja ei öelnud, aga meest sõnast, härga sarvest. Õnnitlejaid oli teisigi.

Tiiu Villsaar nentis, et temal on olnud õnn ligi aasta Astes kultuuritööd teha. Kogenud kultuurielu edendaja märkis, et Aste aasta oli tema jaoks väga õpetlik. “Ma sain aru inimese suhestumisest iseenesesse ja teda ümbritsevasse keskkonda,” sõnas Villsaar.

Hiljaaegu Kuressaarest Aste lähedale elama kolinud Villsaare arvates võiksid kõik maa kultuuriasutused kanda ühesugust rahvapärast nime – rahvamaja. “Nii see võiks muidugi olla,” kiitsid taidlejad Villsaare mõtte heaks.

Päikesepaistes ja sooja suvetuule paitusel astusid publiku ette Minu tantsukooli tüdrukud. Maali bänd oli seekord ilma Abruka Maalita. Kapelli liikmete sõnul olevat Maali koos kaasa Augustiga ujumiskursustel. “August tahab merepäästjaks. Maali hoiab tal seal silma peal, et ta ikka kombekas oleks, aga me saame ilma Maalita ka hakkama,” jagas bändi liige Merike publikule selgitusi. Aste Antsakad jätsid seekord Jõgevale suurele tantsupeole sõitmata. Küllap pidasid naised koduklubi ümmargusel tähtpäeval esinemist tähtsamaks. Rühmas on neid, kes selle loomisest alates siiani tantsivad, aga on ka neid, kes alles mõne aasta eest “antsakaks” hakanud. Juhendaja Tiiu Villsaare sõnul tuleb oktoobris Antsakate juubelipidu, ikka sealsamas klubihoones.

Rahvusvahelise duo Estbel esituses kõlasid rahvuslikud lood-laulud. Leana laulis eesti keeles oma belglasest kaasa Hartwini pilli saatel.  Klubi saalis oli avatud käsitöömeistrite näitus. Seda saab uudistada täna ja veel hommegi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 340 korda, sh täna 1)