Läki tuunima!

Foto: Maria Kruusenvald

Foto: Maria Kruusenvald

Vanast uue tegemine on Eestis jätkuvalt moes, isegi tõusev trend. Nii kinnitab Oma Kodu lugejatele kirglik mööblifanaatik Kadri Vilen (fotol), kes on teemaga väga kursis ja lahkesti nõus meile nõuandeid jagama.

“Keskkonnateadlikkus ei ole enam nn nišitoode, see on eluviis, mis võimaldab meil olla loomingulised ja muidugi ka säästa. Võib-olla on ise mööbli värvimise juures kõige tähtsam just eduelamus – ma saan hakkama! Pärast esimest õnnestumist tahaks kogu oma mööbli uuendada ja oma elukeskkonna ilusamaks muuta,” kinnitab Vilen.

Kas mööbli tuunimine ja renoveerimine on kaks erinevat asja?

Need on ikka täiesti erinevad asjad. Üks asi on restaureerimine ehk taastamine – seda tuleb õppida, see nõuab äärmiselt tundlikku meelt ja suurt käteosavust, kannatlikkust. Tuunimine on laensõna, mis on muutunud väga suupäraseks ja tähendab pigem igasuguse mööbli värskendamist ja ümbertegemist, uue väärtuse andmist, vältimaks mööbli prügimäele saatmist.

Restauraatorid päästavad vanamööblit, asendavad puuduvad detailid võimalikult originaalilähedaselt. Tuunijal on aga vabad käed – ta võib ka oma laminaatmööblit üritada viimistleda nii, nagu see oleks pärit hoopis teisest stiilist või ajastust.

Loe edasi Oma Kodu suvenumbrist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 537 korda, sh täna 1)