Ivar Eensoo Mardi talu aed on nagu teatrilava (1)

IMG_5826

Foto: MAANUS MASING

“Eesti on väike ja Marte oli-on palju. Nii on enam-vähem igas külas Mardi talu. Siin on lugu ühest, Saaremaa Mardi talust. Talust, mis päästeti veel õigel hetkel, talu, mis on saanud uue võimaluse ja elu.”

Ivar Eensoo sissejuhatus “Mardi talu, ühe talu lugu…” kodulehel.

Oma Kodu 76. numbri kaanelugu tuleb kehvapoolne, et mitte öelda halb. See sai mulle selgeks kohe, kui olin läbi lugenud mõned peatükid Ivari blogist. Loomulikult ei saa ei mina ega keegi teine kirjutada Mardi talust nii ausalt, nii kaasahaaravalt ja nii usutavalt, nagu seda teeb peremees ise.

Iseenesest ongi see loomulik. Kes siis veel peale tema enese tunneb seda talu paremini ja kes teab kõiki neid raskusi, rõõme, tehtud töid, aga ka realiseerimata unistusi, mis ligi kümne aasta jooksul siin Leisi valla maadel läbi ja üle elatud.

Sellepärast soovitan lugejal tungivalt ära käia Mardi talu kodulehel ja sukelduda sellesse maailma, mille Ivar on nii haarava järjekindlusega üles ehitanud ning kenasti ja ladusalt kirja pannud. Ja sellepärast näppan siiagi mõned kirkad mõttearendused sellest “Ühe talu loost”, mis kestab, areneb koos taluga ja mis minu arvates vääriks kunagi omaette raamatuna kaante vahele saamist.

“Hea sõbranna soovitas mul hakata blogi pidama, et siis teistel hea lugeda ja endal tore meenutada,” räägib Ivar Mardi talu loo kirjanduseks saamisest. “Eelmine suvi mõtlesin küll, et mida siin ikka iga päev kirjutada on. Aga inimesed juba ootasid. Kodulehe külastatavus on päris suur.

Üheltpoolt on nagu naljakas oma elu teistega jagada, aga paljud just seda vajavad ja saavad indu minna näiteks oma vanemate kodu korrastama.”

Loe edasi Oma Kodu suvenumbrist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 054 korda, sh täna 1)