Head sõnumid Kuressaarest Pekingisse

Foto: LAURI SALUVEER

Foto: LAURI SALUVEER

2011. aastast kehtib Eestis kunstiteoste tellimise seadus. Avaliku ruumi rikastamiseks kunstiteostega kuulutatakse välja hankekonkursid. Mullu juulis kuulutas välisministeerium välja seinatekstiili ja skulptuuri ideekavandi konkursi, et tellida kunstiteosed Eesti saatkonda Pekingis.

Konkursi tulemusena laekus 27 seinatekstiili- ja 18 skulptuurikavandit. Viieliikmeline žürii hääletas sobivaimaks skulptuurikavandiks Johannes ja Jaan Luige töö “Kulgemine”. Seinatekstiili kategoorias hinnati parimaks juba mitmendat aastat saarlane Erika Pedak.

“Erika Pedaku looming sobib oma vaoshoituses, kuid samas nüüdisaegses lähenemises hästi saatkonnahoone üldkujundusse. Ideekavand “Head sõnumid” annab palju tõlgendamisvõimalusi ja eeldatavasti ka jutuainest – häid sõnumeid ja sõnumitoojaid ootame ju kõik, olgu siis klassikalise kirja või e-meili vahendusel,” põhjendas mullu oktoobris meediale žürii otsust Kaire Jürgenson välisministeeriumi kultuuri- ja äridiplomaatia büroost.

Nii sündiski imeline vaip “Head sõnumid”, mis kaunistab nüüd Eesti suursaatkonda Pekingis. Eesti tekstiilikunstnike liit pärjas mullu Pedaku aasta tekstiilikunstniku tiitliga. Sama tiitli pälvis ta ka aastal 1997.

Loe edasi Oma Kodu suvenumbrist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 160 korda, sh täna 1)