Naised tantsivad Mehe lugu

KAARMA KARGUS: Saarlaste rühm on jõudnud Jõgevamaale Põltsamaa valda. ANDŽELIKA SINIJÄRV

KAARMA KARGUS: Saarlaste rühm on jõudnud Jõgevamaale Põltsamaa valda.
ANDŽELIKA SINIJÄRV

Homme Jõgeva keskstaadionil toimuval II Eesti naiste tantsupeol “Mehe lugu” osaleb Saaremaalt kümme naisrühma ja üle saja rahvatantsija.

Naisrühm Kaarma Kargus jõudis Jõgevale juba neljapäeva õhtul. Saarlased võeti Jõgevamaa kultuurirahva poolt laulu- ja pillimänguga vastu Jõgeva- ja Viljandimaa piiril Põltsamaa vallas.

Eilne päev möödus proovides erinevatel harjutusväljakutel ja õhtul tantsiti simmanitel.

“Naiste tantsupeo repertuaar on huvitav ja hästi omandatav,” kiitis Kaarma Karguse juhendaja Kai Kiik. “Tunne on enesekindel ja vaim on valmis platsile minekuks. Vahva, et naiste tantsupidu teeb väikese Jõgeva linna kogu Eestimaa jaoks oluliseks paigaks,” arvas rahvatantsija Maia Tõhk.

“Jõgeva sobib naiste tantsupeole ka põhjusel, et siin elab ja töötab selle peo korraldamise idee algataja ja naistetantsu tunnustatud edendaja Airi Rütter, kes on loonud enda ümber võimeka ja tegusa korraldustoimkonna,” ütles Saaremaa rahvakultuuri-
spetsialist Krista Lember.

“Kodutöö peole minekuks õnnestus hästi. See, et peo patroon on saarlane Ivo Linna, mõjub aga lausa kirsina tordil,” lausus naisrühma Tõllu Tütred juhendaja Enda Torga, kes on ametilt Kihelkonna kooli direktor.

Tunnustamaks Airi Rütteri tööd ja andmaks talle uut energiat, paigaldati Jõgevamaa kodukandiühenduse ja riigikogu liikme Aivar Koka koostöös Jõgeva kultuurikeskuse ette Rütterile pühendatud atraktiivse väljanägemisega puupink.

Jaan Lukas, Jõgeva

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 592 korda, sh täna 1)