Idasaarlased kutsuvad Orissaare klaverile õlga alla panema

Esmaspäeval toimub Orissaare kultuurimajas ainulaadne heategevuslik kontsertetendus, kus löövad kaasa Ida-Saaremaalt pärit või selle kandiga seotud inimesed sooviga toetada kohalikule kultuurimajale uue klaveri soetamist.

Üks kontserdi korraldajatest, laulja ja muusikapedagoog Triin Ella ütles Saarte Häälele, et klaveriprojekti algtõuge tuli konkursilt “Võluhääl”, kus ühe Ida-Virumaa poisi esinemise ajal hakkas klaveril mingi detail nii tõsiselt kolisema, et žürii esimees Risto Joost pidi instrumendi juurde tormama ja detaili kinni hoidma, et noormees saaks oma etteaste lõpule viia.

Selgus, et kultuurimaja on juba ammu mõelnud uue klaveri peale, aga nii suureks väljaminekuks ei ole kuidagi otsa lahti saadud. “Panin siis ette, et teeme alustuseks samasuguse heategevusliku kontserdi, nagu Orissaare rahvas oli teinud kontrabassi soetamiseks. Ja minu üllatuseks haarasid kõik sellest mõttest kohe kenasti kinni!” rääkis Ella, kelle sõnul saavad kontserdiga oma kodukandi kultuurile õla alla panna need, kes praegu Saaremaal ei tegutse.

Kava on värvikirev ja meeleolukas. 13. juunil kell 19 saab kuulata varabarokset pilli teorbi, millel mängib Pöidelt pärit Kristo Käo. Sõna, laulu ja kandlemänguga astub üles Karol Kuntsel. Anette ja Maarja-Liis Nurja astuvad üles lauludega, muhulased Ivo Linna ja Villu Veski tulevad abiks oma lugudega. Piret Rauk esineb sõnalise osaga ja see, millest ta räägib, on üllatus, kuid tihedalt seotud Orissaare ja klaveriga.

Ansambel Saaremaa Voices pakub mitmehäälset vokaalmuusikat popžanris. Orissaare n-ö maa sool Kairit Levit klaveril ning dirigendid Anne Kann ja Merilin Nõu segakooriga Horele on aga ühendavaks lüliks väljarännanud ja kodusaarlaste vahel.

Kontsertetendusel kõlavad katkendid ooperitest, mida Horele koori saatel esitavad Triin Ella, Helen Oll, Priidu Aardam ja Kuldar Schütz. Viimase kahe põhitöökoht on RAM. Liikumise ja lavalise oleku koha pealt abistab ürituse korraldajaid Orissaarest pärit Mall Noormets.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 269 korda, sh täna 1)