Haapsalu tudengid maalivad Kuressaares (1)

PARGIS: Üleeile jäädvustasid Haapsalu disainitudengid Kuressaare parki. Fotol Heiko Kull. MAANUS MASING

PARGIS: Üleeile jäädvustasid Haapsalu disainitudengid Kuressaare parki. Fotol Heiko Kull.
MAANUS MASING

Tallinna ülikooli Haapsalu kolledži käsitöötehnoloogiate ja disaini esimese kursuse tudengid, kelle seas on ka kolm saarlast, tulid Kuressaarde maalipraktikale.

“Väga iseteadlik ja äge seltskond,” lausus õppejõud Imbi Kruuv eile restorani Saaremaa Veski hoovis, kus maalimise ja joonistamisega oli ametis 16 tudengit.

Kruuv viitas asjaolule, et vaid üks neist on tulnud käsitöötehnoloogiaid ja disaini õppima otse keskkoolist, teised on väheke vanemad. Selle eriala õppimine sobib ka täiskasvanutele hästi, kuna loengud ja tunnid toimuvad üle nädala.

Kruuvi sõnul on niisugusel erialal väga oluline, et õppekavas oleks sees maalimine, kuna see sunnib vaatama ja analüüsima keskkonda. Ta nentis samas, et mitme kooli sarnastel erialadel niisugust nädal aega kestvat maalilaagrit kokkuhoiupoliitika tõttu programmis enam pole. Haapsalu omadel on ses suhtes väga vedanud, leidis ta.

Imbi Kruuv toonitas, et see pole mingi lustilaager, vaid etteantud ülesanded lähtuvad ikkagi üldisest õppekavast. Nimetatud eriala on ühtaegu seotud nii nüüdisaegse tootedisaini kui ka traditsiooniliste käsitöötehnoloogiatega.

Eelmistel aastatel on maalipraktika läbi viidud Tartu linnas. Tänavu otsustati tulla Kuressaarde, kuna siin on nii mõndagi põnevat. Samuti on Kuressaare Kruuvi sõnul Haapsalust üsna erinev.

“Kõige paremini õpib erinevusi märkama ja nägema, kui oled kohapeal ja enne ära ei lähe, kui midagi oled selgeks saanud,” selgitas ta.

Kuressaare ametikoolis tisleriks õppinud ja Kuressaare gümnaasiumis tööõpetust õpetanud Heiko Kull ütles, et tema sattus oma uuele erialale pooleldi juhuse tahtel. “Kunagi otsisin sellist eriala, mis mulle sobiks,” rääkis ta.

Tema sõbrad leidsid meelepärase eriala Haapsalu kolledžist ja nii tekkis ka Kullil selle vastu huvi. “Üks tahtis minna ja siis teine tahtis minna ja siis mina tahtsin ka minna ja siis läksimegi kõik koos.”

Kull märkis, et konkreetselt maalimisega pole ta varem eriti kokku puutunud. Küll on ta teinud kunstiväärtusega ehitustöid.

“Ma olen rohkem sõjaväelase tüüpi. Kõik peab olema mõtestatud ja konkreetne. Maalimine on selline udune olnud minu jaoks, aga siin praegu püüan seda mõista,” selgitas ta, lisades, et proovib mitte üle mõelda, vaid lihtsalt maalida ja joonistada. “Saame katsetada erinevaid tehnikaid,” kiitis ta maalipraktikat.

Lisaks Heiko Kullile õpivad Haapsalus käsitöötehnoloogiaid ja disaini saarlased Mariliis Toon ja Anni Vakkum.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 291 korda, sh täna 1)