Pühapäev osutus südasuviselt reisijaterohkeks (1)

Läinud pühapäeval veeti Kuivastust üle mere mandrile 2031 sõidukit ja 5520 reisijat, mis on 333 sõiduki ja 886 reisija võrra enam kui eelmisel aastal samal nädalavahetusel.

Väinamere Liinide teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul oli tegemist üllatavalt tiheda, isegi südasuvise nädalalõpuga võrreldava pühapäevaga.

“Tavapäraselt sõidab sel ajal pühapäeviti veel ca 1700 sõidukit, üle 2000 sõiduki veetakse alates jaanipäevast,” selgitas ta.

Sõidukeid hakkas teenindusjuhi sõnul Kuivastus laevareisidest maha jääma juba kell 10.50 ja kogu järjekord sai täielikult üle veetud kella 23-se reisiga. Ooteaeg võis Hiiuväina sõnul mingil ajal ulatuda 2–3 tunnini.

Üks põhjus oli kindlasti suur purjetamisvõistlus, mis nädala teisel poolel Saaremaal toimus. Reedel Virtsus Hiiuväina kinnitusel aga pikalt oodata ei tulnud, kuna võistlustega seotud sõidukid olid saarele saabunud juba eelnenud päevadel.

Hiiuväin avaldas tänu reisijatele, kes tulevad sadamasse oma õigeks reisiks, millele neil on e-pilet ostetud.

“Aegsasti planeerides on võimalik valida endale kõige sobivam sõiduaeg,” kinnitas Hiiuväin. “Nädal-kaks ette saab veel vabalt e-pileteid osta enamikule nädalalõpu reisidele.”

Alates maist asenduslaevana Virtsu-Kuivastu liinile toodud parvlaeval Mercandia saab nüüdsest ka süüa osta.

Esimestel nädalatel laeval toitlustust ei toimunud, kuna vedajal oli vaja korda ajada vajalikud load. Käesolevast nädalavahetusest on aga laeval toitlustus avatud.

Mercandia saabus Eestisse 1. mail ja asendab remondis olevat parvlaeva Ionas.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 895 korda, sh täna 1)