Muinsuskaitse esitles aastaraamatut

Reede pärastlõunal esitleti Kuressaare kuursaalis muinsuskaitseameti trükist Muinsuskaitse Aastaraamat 2015.

12. korda ilmunud aastaraamatu järgi võis aasta arhitektuuri­alaseks suursündmuseks lugeda Kuressaare kindluse viis aastat väldanud restaureerimistööde lõpetamise. Juttu tehakse ka Tartu Pauluse kiriku taastamisest.

Raamat annab põhjaliku ülevaate 2015. aastal Kadriorus ehitustööde käigus päevavalgele tulnud laevavrakkidest ja nende juurde kuulunud põnevatest esemetest. Aastaraamatus tutvustatakse ka mitmeid uusi maalinguleide, antakse nõu katuste ja karniiside restaureerimiseks ning arutletakse avaliku ruumi arhitektuurivõistluste teemadel. Samuti võib lugeda kokkuvõtteid mitmest huvitavast teadustööst ja veel paljust muust.

“Meeldiv on päev, mil märkad, et ka mälestise omanik hakkab esmalt nägema ja seejärel hindama seni tühisena tundunud detaile, muudab oma plaane ja hakkab ise nõudma olemasoleva säilitamist. Mõnest mälestise omanikust saab lausa fanaatiline arhiivikülastaja ning tähenduste ja tõlgenduste otsija – kultuuripärandi misjonär,” kirjutab muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie värske aastaraamatu eessõnas.

Aastaraamat ilmub muinsuskaitseameti, Tallinna linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakonna ning EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna koostöös.

Muinsuskaitse Aastaraamat peaks huvi pakkuma kõigile pärandihuvilistele ning seda saab peatselt osta nii muinsuskaitseameti raamatukogust kui ka hästivarustatud raamatu­poodidest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 150 korda, sh täna 1)