UUS: Politseile andis taas tööd alkohol (3)

Kuressaare politseijaoskonna juhi Rainer Antsaare sõnul teenindas politsei reedel ja laupäeval kokku 25 väljakutset, millest enamus olid seotud üleliigse lärmi ja alkoholijoobes isikute poolse häiriva käitumisega. Kainenema toimetati 3 isikut.

03.juunil kell 16.40 eemaldati Lääne-Saare vallas Kuressaare – Sääre mnt 3 km mootorsõiduki purjuspäi juhtimiselt 30-aastane mees. Alustatud on kriminaalmenetlust.

04.juunil kell 23.55 eemaldati Kuressaare linnas mootorsõiduki juhtimiselt 28-aastane mees, kellel oli alkoholijoove. Temagi käitumise puhul alustati kriminaalmenetlust.

05.juunil kell 03.55 eemaldati Kuressaare linnas mootorsõiduki juhtimiselt 18-aastane mees, kes juhtis mootorsõidukit lubatud alkoholi piirmäära ületavas seisundis. Alustati väärteomenetlust.

05.juunil kell 09.06 eemaldati Orissaare alevikus mootorsõiduki juhtimiselt 20-aastane mees, kes juhtis mootorsõidukit kriminaalmenetluse alustamiseks alust andnud joobes.

Väärteomenetlused alustati ka kahe isiku suhtes, kes ületasid kiirust rohkem kui 20 km/h tunnis. Kaks isikut tabati purjuspäi jalgrattaga sõites. Ka nende suhtes algatati väärteomenetlus.

Rainer Antsaar andis edasi ka politsei meeldetuletuse: „Politsei tuletab meelde, et kui plaanitakse juua alkoholi ja varsti pärast seda autot juhtida, siis tasub meeles pidada, et isegi näiliselt tühine kogus alkoholi ei ole organismi jaoks tähtsusetu. Väike kogus alkoholi mõjutab ajutegevust ja nägemist. Alkohol vähendab nägemisvälja ja joobes juhi tähelepanu koondub ainult otse ette ning seetõttu ei näe ta õigel ajal teisi liiklejaid, kes liiguvad tee servas, mistõttu on õnnetused kergemad juhtuma. Kui jood, ära juhi!“

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 661 korda, sh täna 1)