UUS: Sirje Azarov ja salmekad said Keskkonnakäpa

Pühapäeval kuulutati Pärnus Pernova Hariduskeskuses välja selle aastase Keskkonnakäpa konkursi laureaadid. Selle aasta konkursile esitati kokku 82 tööd, enim projekte oli seotud taaskasutuse ning “käed-külge” lahendustega.

Keskkonnaminister Marko Pomerantsi sõnul keskendusid paljud projektid sel aastal just “käed-külge” lahendustele, mis näitab, et koolides ja lasteaedades ollakse loomingulised ja loodussõbralikud.

Tubli tegutseja 2016 kategoorias sai auhinna Saaremaa muuseumi töötaja ja seennenäituste „ema“ Sirje Azarov, kelle panuseks loeti neli aastakümmet keskkonnasõbralikku tegevust Saaremaal.

Kogukonna kaasaja 2016 valikus tunnustati auhinna vääriliseks Salme põhikooli töötajad Mariliis Lazarev ja Mare Poopuu, kes vedasid õuesõppeklassi loomist.

Innukaks innovaatoriks 2016 tunnistati teiste hulgas ka Salme põhikooli õpiased Kristjan Treirat, Karm Koduvere ja Alex Salong, kes tegid käbidest briketti .

2014. aastast välja antava auhinna eesmärk on tunnustada koole, lasteaedu, õpilasrühmasid, õpetajaid ning mitteformaalse keskkonnahariduse keskuseid ja looduskoole tulemusliku tegevuse eest keskkonnateadlikkuse suurendamisel ja säästvat arengut toetavate väärtushinnangute ning hoiakute kujundamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 401 korda, sh täna 1)