Saarlasele mereline tunnustus

Merekultuuriaasta haridusprogrammi raames pälvis Eesti mereakadeemia eripreemia “Kõige suurem mereohutuse eestvedaja” Kuressaare linna ja Ruhnu saare piirkonnapolitseinik Žanna Kreštšenko. Tunnustus tuli programmi “Näoga mere poole” läbiviimise eest.

“Meil on hea meel, et meil on partnerid, kes tegelesid mereohutuse ja merepääste teemaga.

Nad koolitasid ja värskendasid nii suurte kui ka väikeste teadmisi eelolevaks suveks. Eesti suurim saar on võtnud eesmärgiks, et iga saare laps teab, mis on mereohutus ja kuidas merevees käituda.

Žanna entusiasm ja pealehakkamine on imetlusväärne ja sellise energiaga jõuab ta ka kindlasti varsti mandrile,” on kirjas autasustamislehel.

Meenutuseks, et 5. mail viidi Kuressaare gümnaasiumi 10. klasside õpilased piirivalvelaeval Valve Ruhnu saarele.

Külalisõpetajad olid lisaks Kreštšenkole noorsoopolitseinikud Kaisa Nurm ja Minna Raun ning vanempiirivalvur Andres Brõsov.

Ruhnu saare kultuurilist poolt aitasid tutvustada Ruhnu vallavanem Jaan Urvet ja vallavolikogu esimees Heiki Kukk.

Kuressaare gümnaasiumi ja Ruhnu põhikooli õpilased viidi merele, kus jagati teadmisi politseiametnike tööst merel ja laevas, merepäästevõimekusest ja -varustusest ning mereturvalisusest üldiselt.

Lastele anti harukordne võimalus proovida merepäästet ja selles kasutatavaid vahendeid.

Merekultuuriaasta haridusprogrammi raames korraldas Kuressaare politseijaoskond mitmeid ettevõtmisi, kaasates nii kogukonna nooremaid liikmeid kui ka merendusega seotud inimesi.

Näiteks külastati Saaremaa lasteaedu, kus kohtuti umbes 120 lapsega. Läbi viidi laste joonistusvõistlus “Oleme mererahvas”. Veel korraldati navigatsioonihooaja avaseminar “Saarlased näoga mere poole”.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 493 korda, sh täna 1)