Loomesuvila avas laadahooaja

PORTREEDE JOONISTAMINE: Laadakunstnik Ošha Aus jäädvustas külastajad paberile. MAANUS MASING

PORTREEDE JOONISTAMINE: Laadakunstnik Ošha Aus jäädvustas külastajad paberile.
MAANUS MASING

Kolmapäeval Loomesuvilas toimunud laste laat oli esimene üritus seal suvi läbi kestvast laadaprogrammist. Seekord asus lettide taha 39 noort kaupmeest.

Kuna kauplejatel olid kaasas ka lapsevanemad, tõusis osalejate arv koos laada külastajatega üle kahesaja. Peamine kaubaartikkel olid mänguasjad, kuid kaubeldi ka endaküpsetatud muffinite, isekasvatatud maitsetaimede ja kandjale väikeseks jäänud jalatsite-riietega.

“Üks tüdruk joonistas näiteks portreesid,” ütles laada korraldaja Maris Rebel. Üritus toimus koostöös linnavalitsuse ja noortekoguga, kes aitasid lastele mänge korraldada.

Juba 11. juunil toimub suvila õuel meeste täika. Sinna pääsevad müüma vaid mehed ja müüdav kaup peab olema vähemalt korra kasutatud. Kui laste laat oli tasuta, siis teistel müüjatel tuleb tasuda 2 eurot kohamaksu.

“Täika on sama, mis kirbukas, aga soovisime rõhutada meeste osa, et see on selline kila-kolalaat. Kirbukas seondub rohkem naiste ja kleitidega,” selgitas Rebel.

Arvestatud on umbes 80 müügikohaga. Seni on ennast registreerinud paarkümmend inimest, kuid tulla võivad ka need, kel kauplemismõte alles laupäeva hommikul tekib. Laat algab keskpäeval ja kestab kuni neli tundi. Avatud on ka vabalava.

Keset jaaniaega, 25. juunil toimub laat “Tehtud Saaremaal”, kus kohalikud käsitöölised saavad oma tooteid müüa. “Peod on juba peetud, kuid siis on liikumas palju rahvast, kes võib olla sooviksid endale midagi mälestuseks kaasa osta,” rääkis korraldaja. Teine käsitöölaat korraldatakse juuli lõpus ooperipäevade ajal.

Laupäeval, 2. juulil kogunevad suvilas lemmikloomad koos peremeestega. Lemmikloomalaat toimub koostöös Saaremaa lemmikloomade turvakoduga. Tegemist on pigem väljanäitusega, kus loomaomanikud oma lemmikuid näitavad ja algajatele nõu annavad.

Suvesse jääb ka kunstinädal, mis lõpeb kunstilaadaga. Sel ajal saab osaleda töötubades ja lasta oma kodus olevat kunsti hinnata.

Augusti alguses tuleb edevuselaat, mis mõeldud naistele.

Lisaks tavapärasele kauplemisele demonstreerivad laadal oma oskusi juuksurid ja meikarid ning toimub moesõu. “Ilusalongid võiksid meiega huvi korral ühendust võtta,” märkis Maris Rebel.

Augusti lõppu jääb koolilaat. Suvila suleb uksed 28. augustil. Siis toimub samuti suur müügipäev ja oksjon.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 389 korda, sh täna 1)