Ähvardajale tingimisi karistus

Eile Kuressaare kohtumajas kokkuleppemenetluses toimunud istungil tunnistati tapmisega ähvardamises ja tervisekahjustuse tekitamises süüdi Ralf Varvas.

“Ralf Varvast süüdistati selles, et eelmise aasta maikuus ähvardas ta kohtutäiturit tapmise ja tervisekahjustuse tekitamisega, saates oma e-posti aadressilt ähvardavaid sõnumeid. Kohtutäitur, teades, et isikut on varem kohtulikult karistatud, pidas ähvardust oma elule ja tervisele reaalseks,” ütles Pärnu maakohtu pressiesindaja Anneli Vilu.

Karistuseks mõisteti Varvasele kolmekuuline vangistus. Kohus jättis Varvasele mõistetud vangistuse tingimisi kohaldamata ning vangistust ei pöörata täitmisele, kui ta 12-kuulise katseaja jooksul ei pane toime uut tahtlikku kuritegu ja täidab talle käitumiskontrolli ajaks pandud kontrollnõudeid ja kohustusi. Katseaeg algas kohtuotsuse kuulutamisest, s.o 1. juunist.

Veel pööras kohus täitmisele Ralf Varvasele Pärnu maakohtu 25.09.2013 aasta kohtuotsusega tingimisi kolmeaastase katseajaga mõistetud ärakandmata rahalise karistuse summas 3738 eurot, mis kuulub täitmisele iseseisvalt. Lisaks tuleb tal tasuda 120 eurot sundraha. Kaitsjatasu jäeti riigi kanda.

Apellatsioonkaebuse võib esitada Tallinna ringkonnakohtule 15 päeva jooksul.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 566 korda, sh täna 1)