Mõtteid aasta harjal

Veel napilt kolm nädalat ja ongi käes suvine pööripäev. Aasta valgeim aeg. Kohe kiirustavad takka ka võidupüha ja jaanipäev. Lõkked sütivad valla igas kandis. Saarlasele tähendab see aeg tavaliselt külalisi ja võõrustamist. Käes on aeg, mil saadakse kokku lähikondlaste ja kogukonnaga. Omamoodi tagasivaatamise ja uue hingamise aeg. Aasta hari saab sellega ületatud.

Enne suuri pühi tulevad lõpetamised nii lasteaedades kui ka koolides. Esimesed lõpupeod on tänaseks juba peetud. Läinud nädalal jätsid lasteaiaga hüvasti sügisesed uued koolilapsed. Sel kevadel on meie vallas lasteaialõpetajaid ligi 70. Ees on ootamas koolide lõpetamised, valla lapsi on põhikooli lõpetamas 70, gümnaasiumi ligi 30.

Lõpetamine on alati kahetisi tundeid äratav sündmus. On kindlasti kurb, kuid ka rõõmus. Ühe ukse sulgemine tähendab, et kusagil avaneb uus uks. Kohtumiseni sügisel!

Enne suure suve tulekut oleme aga jõudnud juba pidada esimese sellesuvise tõelise peo –maakonna laulupeo “Merel on sada südant”. On hea meel, et Lääne-Saare vallast oli pidulisi enam kui 200 ning mis eriliselt rõõmu valmistab, on see, et selle kahesaja hulgas oli väga palju lapsi ja noori! Lauljate jaoks oli päev koos proovidega pikk ja pingeline, kuid pidu sai ilus. Aitäh selle eest meie lauljatele ja juhendajatele, suur tänu peo korraldajatele!

Viimastel kuudel on vallavalitsus kohtunud vallarahvaga erinevates Lääne-Saare piirkondades. Osalus ei olnud küll ülearu suur, kuid suur aitäh kõigile, kes vaevaks võtsid ja kohtumistele tulid! Sellised kohtumised aitavad vallaelu edasi viia.

Lääne-Saare valla jaoks on suvekuud ka ühe uue ja suure projekti järgmisesse jaama jõudmise aeg. Valla hooldekodu Saaremaa Valss saab esimesed elanikud. Pärast maja uuendustöid kolivad elanikud hooldekodusse sisse ja hea meel on selle üle, et soovijad hooldekodusse on – järelikult on seda maja vaja.

Suvi on ka puhkuste aeg ja seda eelkõige. Võtkem kõik endale veidi rohkem aega ning laskem päikesel end toita hea tuju ja teotahtelisusega.

Ilusat jaaniaega!

Tiina Luks, vallavanem

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)