Rahvatantsijad sõidavad Orava peole

Saaremaa ühisgümnaasiumi kaks rahvatantsurühma osaleb 5. juunil Kuusalus Orava tantsupeol.

SÜG-i lasterümade Öieti juhendaja Kersti Truverk ütles, et peole sõidavad 3. ja 4. klassi rühmad, kokku 32 õpilast. Truverk selgitas, et 4. klassi rühmas tantsib kaks paari ka 5. klassist ja nemad on varem suuremal peol juba käinud. “Aga põhiseltskond läheb esimest korda ja mõni laps on täiesti esimest korda ka kodunt kaugemal. Saab väga tore katsumus olema,” lausus ta.

Truverk lisas, et nende jaoks on tegemist omamoodi eelprooviga, kuna rühmad valmistuvad järgmise aasta suureks peoks. Nimelt toimub 2017. aastal XII noorte laulu- ja tantsupidu.

Orava tantsupeo tarbeks tuli lastel õppida päris palju tantse, märkis Truverk. “Talve läbi oleme pöörlevat polkat harjutanud nii et jalad villis,” märkis juhendaja ja lisas, et praeguseks tuleb juba välja.

Orava tantsupidu on pühendatud legendaarsele rahvatantsujuhile ja tantsuloojale Maie Oravale, kes sai sel aastal 75-aastaseks. Kümme aastat tagasi korraldas Orav esimese Eesti meeste tantsupeo. Samuti möödub tänavu 30 aastat esimesest Eesti folkloorifestivalist Viru Säru, mille idee üks autoreid on samuti Maie Orav. Ta on olnud ka üldjuht mitmel üldtantsupeol ning oli ka 2000. aastal esimese Soome-Eesti tantsupeo üldjuht.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 322 korda, sh täna 1)