Ouman sisenes Kasahstani turule

Kütte- ja ventilatsiooniautomaatikat tootev Ouman Estonia sisenes läinud nädala lõpul Kasahstani ja Kõrgõzstani turule.

4ouman_keerberg_paleOuman Estonia juhataja Erik Keerberg tõdes, et geograafiliselt on see suhteliselt eksootiline piirkond. Ouman allkirjastas tema sõnutsi koostöölepingu Kasahstani ettevõttega EuroSpecArmatura (ESA), mis saab lepingujärgselt õiguse esindada kogu Oumani tooteportfelli Kasahstani ja Kõrgõzstani turul.

Kuna ESA on turuliider soojussõlmede projekteerimise ja ehituse valdkonnas, siis vähemalt koostöö alguses keskendutakse Keerbergi sõnul just sellele tootesegmendile. Peamised tooted on soojussõlmede automaatikaseadmed, erinevad andurid riist- ja tarkvara kontrollerite netipõhiseks juhtimiseks jne.

Geograafiline laienemine on ettevõtte jaoks kahtlemata olulise tähtsusega ja üks strateegilistest eesmärkidest, märkis tööstuse juht. “Kuna siiani oleme peamiselt Põhjamaades tegutsenud, teatakse meist kaugemal vähe,” tunnistas ta.

Kõrvuti Euroopa-suunaliste laienemisplaanidega tegutseb Ouman Estonia ka CIS-riikide suunalise turundusega. “Selle majandusühenduse riikidest tegutseb Ouman Venemaal, Valgevenes, Ukrainas ja nüüd siis ka Kasahstanis ja Kõrgõzstanis,” märkis Keerberg.

Olulisi muudatusi see uuele turule sisenemine Oumani igapäevategevuses kaasa ei too. “Tööd toob koostööleping juurde, aga vähemalt esialgsed mahud ei eelda töötajaskonna suurendamist,” nentis Keerberg. “Praeguses küllalt heitlikus majanduskeskkonnas on Oumani tervis hea ja areng stabiilne.”

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 447 korda, sh täna 1)