Ekesparre maaküte läheb uuendamisele (4)

UUED TORUD KRAAVI: Mart Mäeker ütles, et uute torude vallikraavi paigaldamiseks tuleb teha uus projekt, kus on ka torustiku paiknemise skeem. Fotol Mart Mäeker, Kuressaare Veevärgi juht Aivar Sõrm ja ajakirjanik Raul Vinni puhastöid kaemas. MAANUS MASING

UUED TORUD KRAAVI: Mart Mäeker ütles, et uute torude vallikraavi paigaldamiseks tuleb teha uus projekt, kus on ka torustiku paiknemise skeem. Fotol Mart Mäeker, Kuressaare Veevärgi juht Aivar Sõrm ja ajakirjanik Raul Vinni puhastöid kaemas.
MAANUS MASING1

Ekesparre maja omanik Arti Arakas ütles Saarte Häälele, et linnuse vallikraavi põhjast leitud küttetorustik võeti üles tema palvel ning see täiesti töötav süsteem läheb uuendamisele.

Saarte Hääl kirjutas eelmisel nädalal vallikraavi hooldustöid kajastades, et kraavi pervel on toruhunnikud, mille näol on tegu kunagi paksu pahandust tekitanud Ekesparre küttesüsteemiga, mis nüüd vallikraavist välja tuli.

Kümmekond aastat tagasi käis vaidlus hoone omanike ja linna vahel, et kas      vallikraavi torustiku paigaldamiseks on ikka kõik load olemas. Arti Arakas kinnitas ka nüüd, et objekt on igati seaduspärane ja kõik load on olemas. “Vallikraavi puhastavad mehed kaevasid vanad torud tõesti välja ja me asendame need uutega,” ütles Arakas.

Saarte Häälega vallikraavi juures käinud abilinnapea Mart Mäeker tunnistas, et info, mis sai lehele antud, oli tõesti puudulik. Ta ei olnud kursis, et torude väljavõtmisel on tegu koostööga hoone omanikuga.

“Eks see teemakäsitlus jäi minu poolt tõesti pealiskaudseks, kuna ma mõtlesin rohkem vallikraavide puhastamise peale. Minu viga, et lähtusin ametnike meenutustest, mitte ei kontrollinud kõike dokumentidest järele,” tõdes Mäeker.

Täpsustanud asjaolusid, ütles ta, et torustikul on tõesti kõik ehitus- ja kasutusload olemas, kuid need anti omal ajal tagantjärele. Siis toimuski 2007. aastal vaidlus, et kas torustik on paigaldatud seaduspäraselt.

Seejärel väljastatakse ehitusluba ja pärast paigaldamist ka kasutusluba. Muidugi tuleb sõlmida ka rendileping linna vara kasutamise tingimuste kohta.


MAANUS MASING

MAANUS MASING

Muda veetakse staadioni taha

20. mai õhtul pandi suurõppuse SaareModex käigus Kuressaare piiskopilinnust ümbritsevas vallikraavis tööle võimsad pumbad. Eelmisel nädala algul jõuti niikaugele, et rasketehnikaga alustati kraavipõhja puhastamist sinna settinud mudast.

Väljaveetav vedel ollus ladestatakse Kuressaare linnastaadioni juurde mere kaldale. Ujumiskohana kasutatavast Titerannast eraldab seda vaid kivimuul. Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu kinnitusel asub ladestuskoht täitmiseks ettenähtud piirkonnas ja sel moel mere arvelt tekkivat ala saab tulevikus kasutada. Väljaveetava muda kogust ta öelda ei osanud. Kava kohaselt viiakse selline puhastusaktsioon edaspidi läbi kord kümne aasta jooksul.

Tõnu Veldre

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 949 korda, sh täna 1)