Saarekolli linnakatse viib tippu (VIDEO)

TIPUS: Asko Berens ja Fred Veldermann tunnistavad, et esimene kord mäge vallutada oli hirmus, järgmistel kordadel enam mitte nii hull. MAANUS MASING

TIPUS: Asko Berens ja Fred Veldermann tunnistavad, et esimene kord mäge vallutada oli hirmus, järgmistel kordadel enam mitte nii hull.
MAANUS MASING

Eile testis Sööriku meeskonda kuuluv Fred Veldermann Jeep Wrangleril tuleva nädala reedel algava maasturite orienteerumis- ja osavusvõistluse Saarekoll linnakatse rada, tõustes ka Kuressaare ringtee ääres seisva pinnasemäe tippu.

Sööriku Jeep Wrangleril oli mäe mööblipoe-poolsest järsust nõlvast üles saamiseks vaja vintsi abi. Kõigepealt rühkis laugemat nõlva kasutades mäkke linttraktor Joss, mis terastrossi abil vintsis üles ka Wrangleri.

Saarekolli peakorraldaja Asko Berensi sõnul, kes on ka ise kaks korda autoroolis sama mäge proovinud, saab linnakatsel niimoodi üles vintsida korraga kaks-kolm autot.

Miks valiti linnakatse jaoks just see mägi? “Linn kavatseb selle mäe ju niikuinii likvideerida ja millal siis veel võistlejatele ja linnarahvale pisut põnevust pakkuda?” ütles Berens.

Saarekolli avaõhtul toimuva, ligi kolme kilomeetri pikkuse linnakatse start antakse Oumani tehase tagant. “Seal tühermaal on kraaviületamisi ja üks eriti magus mudaauk,” sõnas Berens naerdes. “Teeme võistlejail elu kibedaks!”

Eile linnakatse ligi kolmekilomeetrise raja läbi sõitnud Veldermanni sõnul oligi mudaauk üks raskemaid kohti – palju ei puudunud, et Wrangler oleks sinna kinni jäänud.

Linnakatsel osalevad Berensi sõnul kõik Saarekollile saabuvad võistlusautod. Eilse seisuga oli end kirja pannud ligi 40 meeskonda.”

Publiku turvalisuse tagamiseks ja masinaist ohutus kauguses hoidmiseks seatakse üles mitusada meetrit metallist piirdeaeda. “Peame vabatahtlikud appi kutsuma linnakatset turvama,” tõdes Berens. “Kui on huvilisi, kes tahavad endale esirea kohta ja Saarekolli särki, palun andke endast teada.”

Saaremaa trophy Saarekoll ehk maasturite jõukatsumine toimub 10.–12. juunini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 315 korda, sh täna 1)