Minister Kristen Michal: linnapea rahapakkumine on kentsakas (17)

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Kristen Michali hinnangul on Kuressaare linnapea jutt lennuliiklusele linnaeelarvest lisaraha pakkumisest kentsakas ja lennuhanke läbiviijaid alavääristav.

Eile riigikogus mandri ja saarte vahelist lennuliiklust puudutavale arupärimisele vastates märkis minister, et siis, kui hange on juba lõpusirgel, hakata rääkima, et küll ma oleks siis võtnud linna raha ja andnud selle, aga näed, kus rumalad hanke korraldajad ministeeriumist ning maavalitsustest ei tahtnud võtta, on pehmelt öeldes teisi alavääristav. “Hanget sellise jutu peale pooleli jätta oleks olnud seadusega mitte kooskõlas olev tegevus,” sõnas ta.

Michal lisas, et hanget pole võimalik korraldada ka nii, et “valime võitjaks kellegi, kes näitajate alusel tuleb teiseks või kolmandaks, ja siis anname talle hulga lisaraha, sest meile nii meeldiks”. “See, olgu sõpradele saartelt öeldud, on juba karistusseadustiku kommenteeritud väljaandega tutvumisele viitav olukord,” sõnas ta.

Küsimusele, kuidas toimus hanke ettevalmistamisel suhtlus kohaliku kogukonnaga, vastas Michal, et hankekomisjonis oli esindatud maavalitsus, kes tegelikult ju koondab ja räägib kohalike omavalitsustega kohapeal huvisid ja küsimusi läbi. “Maavalitsus oli selles osas olemas. Saaremaa ettevõtjad kirjutasid selle protsessi käigus kirja. Eks see suhtlus ikkagi oli,” kinnitas ta ja lisas, et ministeeriumi peamine soov oli lennuühendus võimalikult kiiresti taastada, milleni ka jõuti.

Saare maavanem Kaido Kaasik ütles, et hanke tingimused olid eelnevalt teada ja ka ettevõtjate liit tegeles asjaga “Neil on oma inimene Margus Puust Tallinna Lennujaama nõukogus,” märkis ta.

Kaasiku sõnul pole linnapea Madis Kallase jutt linnaeelarvest lennuliiklusele 200 000 euro eraldamisest tõsiseltvõetav. “Raha eraldab ju volikogu. Jutt ei käi mitte kahest, vaid kahesajast tuhandest. Ja samas kui ma kuulen, kui palju linnaeelarves puudu on, et ei saa palku tõsta… ma ei tea, kust nad selle numbri üldse võtsid,” märkis ta ja lubas linnavolikogu esimehelt küsida, kas see oli ka reaalne plaan.

Küsimusele, kas maavalitsus juhtis hanke ettevalmistamisel tähelepanu saarlaste soovile suurem lennuk saada, vastas Kaasik, et ministeerium vaatab oma võimalusi. “Hanke tingimused kinnitab minister. See, mida keegi arvab, ei oma üldse tähtsust. Kui minister leiab, et võimalused on niisugused, siis nii ka tehakse,” sõnas ta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 891 korda, sh täna 1)