Kaasavast eelarvest toetust 4 projektile (5)

VÕIMLEJATE UNISTUS: Väikesed võimlejad saavad endale nüüd päris oma vaiba. Viimasel Pärli klubi peol kasutati renditud vaipa, mis polnud ka päris õige.  IRINA MÄGI

VÕIMLEJATE UNISTUS: Väikesed võimlejad saavad endale nüüd päris oma vaiba. Viimasel Pärli klubi peol kasutati renditud vaipa, mis polnud ka päris õige.
IRINA MÄGI

Kuressaare kaasava eelarve pühapäeval lõppenud hääletus oli nii aktiivne, et võimaluse korral kaalutakse tuleval aastal jagamisele mineva summa tõstmist suuremaks kui praegune 30 000 eurot.

Tänavuse hääletuse tulemusena sai enim toetust ehk 351 häält ettepanek “Väikesed võimlejad võimlevad vaibal”. Teiseks tuli 325 häälega Kuressaare gümnaasiumi mänguväljak ja kolmandaks 307 häälega ketasgolfi pargi rajamine Musumännikusse.

Võimlejate soovitud summa oli 5655 eurot, KG-l 9100 ja ketasgolfil 8500. Neljandaks tuli Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilaskodu katuseremondi projekt, millele jääks 6745 eurot. Projekti kogumaksumus oli 30 000 eurot.

Linnavalitsuse projektijuhi Simmo Kikkase sõnul on SÜG-ile siiski tehtud ettepanek, et nad loobuksid summast, mis on pea viis korda väiksem, kui nad soovisid. “Nad pidid vastama paari päeva jooksul. Juhul kui SÜG loobub, saaks kõnealust summat kasutada koerte harjutusväljaku rajamiseks,” selgitas Kikkas. SÜG-i direktor Viljar Aro ütles Saarte Häälele, et nad peavad nüüd veidi aru. Just viimasel hääletuspäeval korraliku tõusu teinud koerte harjutusväljaku pinnasetööde ja piirdeaia ehitamise projekt ei saaks sellest summast küll täielikult kaetud, kuid siiski oleks see abiks pea 70% ulatuses.

Edukaim olnud võimlemisklubi Pärl treener Kadri Rõõm ütles, et väikestele võimlejatele vajaliku vaiba saabumine sõltub nüüd tarnijast. Ideaalis võiks vaip olla kohal suvisteks laagriteks, kuid kindlasti saavad võimlejad uut hooaega alustada uuel vaibal.

Kolmanda koha saanud projekti tulemusena saab Kuressaare endale lõpuks nii populaarsed ketasgolfi rajad, mis tehakse Musumännikusse. Saaremaa spordikooli juht Mati Mäetalu ütles, et esmalt oodatakse ära ametlik kinnitus rahastamise kohta ning siis tuleb tööle hakata. Musumänniku plaanid on juba vastavale firmale saadetud ning kui radade joonised valmis, tuleb hakata võsa raiuma ja radu paigaldama. “Igasuguste kuupäevadega spekuleerimine oleks ennatlik, aga anname endast parima, et asi selle suvega ära teha,” kinnitas Mäetalu.

Projektijuht Simmo Kikkas ütles, et kogu eelarve-protsessiga on põhjust rahul olla. “Hääletusel osales 1324 Kuressaare kodanikku, kes andsid kokku 2425 häält. Keskmine häälte arv hääletaja kohta oli 1,8, kuna lubatud oli anda kuni kolm häält erinevatele ettepanekutele,” selgitas Kikkas. Võrdluseks tõi ta, et kui eelmisel aastal osales hääletusel 2,8% vähemalt 16-aastastest linnaelanikest, siis sel aastal oli protsent juba 11,5.

Kikkase sõnul oodatakse nüüd tagasisidet volikogu komisjonidelt ja sellest tulenevalt saab teha ka muudatusi. Projektijuht arvas, et suuri ümberkorraldusi ei tule, kuid muudatused on võimalikud. Saarte Häälele on räägitud plaanist piirata linna allasutuste osalemist kaasavas eelarves.

“Arvestades, et hääletamisaktiivsus oli rõõmu tekitavalt kõrge, on väga tõenäoline ettepanek kaasava eelarve summat suurendada,” märkis Simmo Kikkas.


KAASAV EELARVE

1. “Väikesed võimlejad võimlevad vaibal”, 351 häält
2. Kuressaare Gümnaasiumi mänguväljak, 325 häält
3. Diskgolfi pargi rajamine Musumännikusse, 307 häält
4. Uus katus SÜG-i õpilaskodule, 252 häält
5. Koerte treeningväljaku pinnasetööd ja piirdeaed,
135 häält
6. Bussijaama ooteplatvormi uuenduskuur (pingid, suur kell, lilled jm), 117 häält
7. Kuressaare Vanalinna Kooli spordiväljaku korrastamine, 94 häält
8. Kiipimis- ja steriliseerimis/kastreerimiskampaania ning MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu tegutsemisvõimekuse tõstmine, 80 häält
9. T-Klubi riietusmaja, 74 häält
10. “Avame Loomesuvila”, 73 häält

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 977 korda, sh täna 1)