JUHTKIRI: Alati on süüdi ilm, ka hea ilm

Tramburai katkenud ja peatselt taastuva lennuliikluse ümber on saamas järjest tugevamat poliitilist värvingut.

Minister Kristen Michal mainis eile riigikogus lennuliikluse temaatikat käsitledes ühe saarlase hiljutist ütlust, et ei tule päeva, mil saarlased ja hiidlased ütleksid, et nad on oma ühendustega võrdselt rahul.

See on tõsiasi, millele kummagi saare esindajad ei saa ilmselt vastu vaielda, sest millegi üle virisemiseks või näpuga näitamiseks leiab põhjuse alati. Samas on kriitika edasiviiv jõud ja praktika näitab, et otsuste tegemise kiirendamiseks riigi bürokraatiamasinas on surve avaldamine enamasti hädavajalik.

Kas lennukatkestus “venis tervelt” või hoopiski “jäi kõigest” kahe kuu pikkuseks, sõltub vaatepunktist. Loodetavasti suudab uus vedaja lepingut ka täita nõnda, et rahul oleks nii lendude tellija kui ka reisijad. Seda saame näha üsna pea.

Mis aga edaspidisesse puutub, siis minister Michali sõnul on lennuühendusi puudutavas arutelus osalema oodatud kõik. Ka need, kes riigile lisaraha pakuvad. Seda muidugi siis, kui raha on reaalselt olemas, mitte lihtsalt üks jutt nagu praegu. See paneks ilmselt rahapakkujaid ka hommikust ilma pisut teise pilguga vaatama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 185 korda, sh täna 1)