Uba ja Humal tõi suvise kohvikpoe Kuressaarde

HEAD NAABRID: Oa ja Humala pererahvas Teele Tilts ja Jaagup Rooso ning Paargu peremees Janter Šaluhhin külastavad teineteise müügikohti hea meelega. Avamispidugi tuleb neil ühine. TÕNU VELDRE

HEAD NAABRID: Oa ja Humala pererahvas Teele Tilts ja Jaagup Rooso ning Paargu peremees Janter Šaluhhin külastavad teineteise müügikohti hea meelega. Avamispidugi tuleb neil ühine.
TÕNU VELDRE

Lossi tänaval Paarguga sõbralikult ühe õue peal Antiigihoovis on end sisse seadnud kvaliteetkohvi- ja käsitööõllepood Uba ja Humal, mis püsivalt resideerub Tallinnas.

 

Oa ja Humala peremees Jaagup Rooso tõdes, et varem on nende esindus suviti avatud olnud ka Haapsalus, kuid nüüd otsustati ka Kuressaarde tulla. “Kuna ma ise olen päris suur õllesõber ja Kuressaares ei olnud kuskilt sellist õlut osta, mida ma juba proovinud ei ole, siis tuli see ise kohale tuua,” põhjendas ta.

Alati ei pea tema arvates ostma kuuspakki suurtootjate õlut, vahel võib sama raha eest soetada vaid ühe pudeli kvaliteetmärjukest ja seda nautida.

Kui eile oli poe riiuleil erinevaid käsitööõllesid üle 200, siis selle nädala lõpuks peaks neid seal kokku saama juba 300 ringis. Üks seinatäis riiuleid on Eestis valmistatavate käsitööõllede päralt – umbes 25% kogu sortimendist –, teisel pire suurema pinnaga seinal on riiulitel lademeis õllesid üle ilma. Üks uhkem kui teine ja kolmas haruldasem kui veel mõni järgmine.

Näiteks on Uba ja Humal toonud Kuressaarde müügile haruldase kloostris munkade valmistatud õlle Trappist Westvleteren, mille pudelil ilutsevat etiketti pole, kuid mille korgil olevad kirjad ütlevad tõelisele õllesõbrale kohe, millise väärt kraamiga tegemist. “Seda õlut peaks tegelikult saama ainult sealt kloostrist, kui oskad nime järgi küsida. Siis helistatakse sulle umbes kaks päeva ette, et ole kindlal ajal kloostri ukse taga ja siis ainult ühe kasti saad,” rääkis Rooso. “Kuidagi on meil õnnestunud saada seda ka siia.” Hind on  loomulikult sellele haruldusele vastav.

Kui Humalast juba räägitud, ei saa mainimata jätta ka Uba. Poes on nii kohapeal joomiseks kui ka pakiga kaasa ostmiseks erinevate väikeröstijate kohvisid. “Suurtootjate toodangut meil ei ole,” kinnitasid nii Jaagup Rooso kui parasjagu leti taga kohvi valmistanud Teele Tilts. “Oleme rohkem selline “käsitööpood” ikka.” Kohvisid on Ruandast, Keeniast, Etioopiast, Brasiiliast, Costa Ricast.

Ka kinkekaardid on ses poes omamoodi – Oa ja Humala nimeline õllepudel, mille sildil on kirjas summa, kui suure raha eest kaardiomanik kaupa osta saab. Ehk siis “kinkekaardi” jood ära, taara tood tagasi ja saad midagi uut asemele.

Et samal õuel asuva Paargu omaniku Janter Šaluhhiniga ollakse heas läbisaamises, siis kujuneb kogu Antiigihoovist sel suvel tore söögi ja joogi nautimise paik. “Enne olin siin n-ö üksinda hoovi peal, nüüd oleme Jaagupiga koos,” naeris Paargu peremees.

Paarguski on tänavu oodata värsket menüüd, uut kööki ja lõpuks ometi ka päris kohapeal valmivat kebabi.

Kuigi Uba ja Humal on iseenesest juba avatud ja Paargu on klientide päralt järgmise nädala keskelt, plaanivad naabrid ka ühist üllatusesinejatega avamispidu 11. juunil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 188 korda, sh täna 1)